تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, مقالات

طلا در ماه نوامبر از بیت‌کوین پیشی گرفته است

در این ماه، پس از اینکه بازارهای ارزهای دیجیتال به دلیل سقوط اخیر FTX دچار لرزش شدند و فلز زرد گرانبها از یکم نوامبر 6.12 درصد رشد کرد، طلا از بیت‌کوین بهتر عمل کرد. بازار مسکن ایالات متحده ناتوانی‌هایی را نشان داده است و نرخ تورم اکتبر ایالات متحده کمتر از حد انتظار بود. تحلیلگران بر این باورند که این روندهای اقتصادی به افزایش 3.81 درصدی نرخ طلا در برابر دلار آمریکا در 10 نوامبر 2022، پس از انتشار شاخص نرخ مصرف‌کننده اکتبر (CPI) توسط اداره آمار ایالات متحده کمک کرد.

بیت‌کوین روزهای بهتری را سپری کرده است، زیرا دارایی اصلی ارز دیجیتال بیش از 18 درصد کمتر از یکم نوامبر کاهش یافته است. بخش زیادی از زیان دلار ارز دیجیتال می‌تواند به سقوط FTX و پیامدهای آشفته پس از آن کمک کند.

از سوی دیگر، هر اونس طلا 6.12 درصد بیشتر از معاملات در 1 نوامبر 2022 افزایش یافته است. در آن روز، اونس تروی 0.999 ارزش نقدی طلای خوب، 1647.50 دلار اسمی بود. امروز، ارزش هر اونس طلای خوب 0.999 تقریباً 1748.49 دلار در هر واحد است.

تحلیلگران، معامله‌گران طلا و اقتصاددانان بخشی از موفقیت طلا در دو هفته گذشته را به کاهش فروش املاک و مستغلات آمریکا نسبت می‌دهند. انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) روز آدینه گزارش داد که “فروش خانه‌های موجود در ماه اکتبر 5.9 درصد کاهش یافته است.”

فروش خانه‌های موجود برای نهمین ماه متوالی کاهش یافت و به نرخ سالانه تعدیل فصلی 4.43 میلیون رسید. فروش 5.9 درصد نسبت به سپتامبر و 28.4 درصد نسبت به یک سال پیش کاهش یافته است. مطالعه NAR همچنین کاهش نرخ مسکن را به افزایش نرخ‌های تهاجمی فدرال رزرو نسبت می دهد که نرخ وام 30 ساله را در سال جاری بسیار افزایش داده است.

بیشتر افزایش نرخ طلا از اول نوامبر 2022 آغاز شد و پس از انتشار شاخص نرخ مصرف کننده اکتبر (CPI) توسط اداره آمار کار ایالات متحده، حتی افزایش یافت. کاهش نرخ تورم نرخ طلا را در برابر دلار آمریکا بین 10 تا 13 نوامبر 2022 به میزان 3.81 درصد افزایش داد.

این گزارش همچنین تا حدودی به بیت‌کوین (BTC) کمک کرد، زیرا اگر نرخ تورم بالاتر بود، تأثیر سقوط FTX بر بازارهای کریپتو بدتر می‌شد. شمع یک ساعته BTC پس از انتشار گزارش CPI بسیار بالاتر رفت.

طلا در این ماه از بیت‌کوین پیشی گرفت و در میان رکود املاک و مستغلات ایالات متحده، داده‌های CPI پایین‌تر، 6 درصد افزایش یافت.

Gold Outshined Bitcoin This Month Climbing 6% Higher Amid US Real Estate Slump, Lower CPI Data

اونس 999/0 طلای خوب با نرخ 1647 دلار در هر اونس در 1 نوامبر 2022 معامله می‌شد و 6 درصد بیشتر از آن تاریخ است.

در 10 نوامبر، نرخ هر اونس طلا در امتداد 1706 دلار در هر واحد بود و تا 13 نوامبر 2022، 1771 دلار در هر اونس معامله می‌شد. فرانک چولی، استراتژیست ارشد بازار RJO Futures به کیتکو نیوز گفت که طلا ممکن است خیلی سریع بالا رفته باشد.

طلا به 1800 دلار نزدیک شد. و اکنون بازار بیننده مقداری سود است. به نظر می‌رسد که در حال چرخش است. من هنوز آماده نزولی نیستم. چولی روز جمعه توضیح داد که ما داریم نفس می‌کشیم. با این حال، همانطور که استراتژیست ارشد بازار RJO Futures گفته، نقطه‌ای وجود دارد که در آن چولی می‌تواند نزولی باشد:

اگر طلا زیر 1750 دلار بسته شود، من شروع به نزولی می‌کنم – در 1725 دلار، اوضاع برای طلا بدتر می شود.

درست مانند طرفداران بیت‌کوین که در رویداد نصف شدن بیت‌کوین برای تقویت نرخ بیت‌کوین شرط بندی می‌کنند، فروشندگان طلا گمان می‌کنند نرخ طلا در هشت سال آینده بسیار بالاتر خواهد بود. معامله‌گران در primexbt.com معتقدند طلا تا سال 2024 به 4721 دلار در هر اونس خواهد رسید و تا سال 2030 معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که طلا به 8732 دلار در هر اونس برسد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *