تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

صندوق سرمایه‌گذاری Bridgewater قصد ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال دارد

بنیانگذار و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری Bridgewater Associates، از بزرگترین شرکت صندوق‌های سرمایه‌گذاری در جهان، دیدگاه خود درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال را روشن کرده است. ری دالیو همچنین نشان می‌دهد که او و همکارانش در Bridgewater  تمرکز زیادی روی ذخیره‌سازی این دارایی‌ها دارند.

بنیانگذار Bridgewater ری دالیو، بیت کوین را تحسین می‌کند

ری دالیو، بنیانگذار و مدیر ارشد سرمایه گذاری Bridgewater، دیدگاه خود درباره بیت کوین را روشن کرده و آنچه را که شرکت وی از ارزهای رمزپایه ذخیره کرده است، فاش کرد. صندوق تامینی وی با حدود 140 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، بزرگترین صندوق در جهان است. مجله AICIO و مجله Wired دالیو را “استیو جابز سرمایه گذاری” نامیده‌اند و مجله TIME او را به عنوان یکی از 100 فرد با نفوذ معرفی کرده است.

دالیو در یادداشت تحقیقی که روز پنجشنبه در وب سایت Bridgewater Associated منتشر شد، نوشت: “من این را می نویسم تا نظر من درباره بیت کوین را مشخص کنم. لطفاً به آنچه من در اینجا می گویم توجه کنید.  من معتقدم بیت کوین یک اختراع بسیار بزرگ است. ابداع نوع جدیدی از پول که از طریق سیستم برنامه ریزی شده است و حدود 10 سال کار کرده، به سرعت به عنوان یک نوع پول و دارایی محبوبیت پیدا می کند و یک موفقیت شگفت انگیز است”.

دالیو با تأکید بر نیاز فعلی به دارایی های مشابه طلا، اظهار داشت ” از آنجا که بسیاری از این ذخایر مانند طلا می توانند در خلوت نگهداری شوند و به دلیل اینکه اندازه بازارهای آنها نسبتاً کوچک است، این احتمال وجود دارد که بیت کوین و رقبای آن بتوانند این نیاز رو به رشد را برآورده کنند. “

بنیانگذار Bridgewater خاطرنشان کرد: “به نظر من می رسد که بیت کوین موفق شده است ازاین ایده و حدس که به احتمال زیاد در آینده وجود ندارد و یا احتمالاً در آینده ارزش دار شود، به خوبی عبور کند.”

وی همچنین گفت: “من بسیار تحسین می کنم که بیت کوین 10 سال از پس آزمون برآمده است و نه تنها در این زمینه بلکه همچنین در اینکه فناوری آن بسیار خوب کار کرده و هک نشده است.” با این وجود ، مدیر اجرایی Bridgewater هشدار داد که ” تخلفات سایبری بسیار قدرتمندتر از دفاع سایبری است ، خطر سایبری خطری است که من نمی توانم آن را نادیده بگیرم.”

دالیو در ادامه اظهار داشت: “انتظار می رود Bridgewater به زودی یک صندوق پول نقد و ذخیره یک صندوق ثروت به منظور مقابله بهتر با کاهش ارزش پول و اعتبار ارائه دهد که به نظر ما این یک ریسک و فرصت بزرگ است. رئیس Bridgewater تصریح کرد که وقتی او از کلمه “بیت کوین” استفاده می کند ، منظور او “بیت کوین و کوین های مشابه آن” است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *