تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس برای پشتیبانی از ریپل تشکیل جلسه می‌دهد

صرافی ارزهای رمزنگاری شده کوین‌بیس در حمایت از آزمایشگاه های ریپل در شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در رابطه با xrp، یک گزارش کوتاه ارائه کرده است. با توجه به اینکه صرافی رمزارز یکی از اولین پلتفرم‌های معاملاتی بود که پس از شکایت SEC، xrp را از فهرست خارج کرد، حمایت کوین‌بیس به عنوان یک گام مهم در این پرونده تلقی می‌شود.

Coinbase از Ripple Against SEC پشتیبانی می‌کند.
صرافی رمزارز Coinbase که در فهرست نزدک قرار دارد، روز سه‌شنبه در حمایت از Ripple Labs علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک گزارش کوتاه ارسال کرد. رگولاتور از ریپل، براد گارلینگ هاوس، مدیر عامل آن و کریس لارسن، یکی از بنیانگذاران آن به دلیل فروش XRP شکایت کرد و ادعا کرد که توکن رمزنگاری یک امنیت است.

مشاور Coinbase در پرونده توضیح داد: «از زمان طرح شکایت SEC، چندین صرافی ایالات متحده XRP را از فهرست خارج کردند که باعث شد ارزش بازار آن 15 میلیارد دلار کاهش یابد و در نتیجه ضرر قابل توجهی به مشتریان Coinbase وارد شود.

در غیاب چارچوب نظارتی حاکم بر دارایی‌های دیجیتال، کوین‌بیس باور دارد که احزاب مانند ریپل باید اجازه داشته باشند که در مواردی که با اقدامات اجرایی غافلگیرانه مانند این مواجه می‌شوند، دفاعیات منصفانه را دنبال کنند.

کوین‌بیس در خلاصه داستان خود استدلال کرد که «سابقه‌های مربوط به روند قانونی موجود، اقدامات اجرایی پیش‌بینی‌نشده را ممنوع می‌کند» و «قوانین‌سازی SEC برای توضیح فناوری نوین در فضای رمزنگاری ضروری است». افزون بر این، “در غیاب قوانین رمزنگاری، دفاع از اطلاعیه منصفانه بسیار مهم است.”

کوین بیس اظهار داشت: «تا زمانی که SEC درگیر قوانینی برای رمزارزها نشود، دفاع از اطلاعیه منصفانه از نظر قانون اساسی در برابر اقدامات خودسرانه و غیرمنتظره اعمال ارزهای دیجیتال است.» در غیاب چنین مقرراتی… ممانعت از شنیدن دفاعیه اعلان منصفانه ریپل، نه تنها توانایی ریپل را برای استفاده از دفاعیات ارایه شده توسط اصول اولیه دادرسی تضعیف می‌کند، بلکه به SEC هیچ انگیزه‌ای برای مشارکت نمی‌دهد. در کار قوانینی که صنعت ارزهای دیجیتال و مشتریان آن نیاز دارند.”

تعدادی از افراد در رسانه‌های اجتماعی گفته‌اند که حرکت کوین‌بیس با توجه به اینکه صرافی رمزنگاری یکی از اولین صرافی‌هایی بود که XRP را پس از شکایت SEC علیه ریپل از فهرست حذف کرد، قابل توجه است. رگولاتور اوراق بهادار شکایت خود را در 22 دسامبر 2020 اعلام کرد و کوین بیس معاملات XRP را در 19 ژانویه 2021 به حالت تعلیق درآورد.

مشاور استراتژی در Vaneck/MVIS Gabor Gurbacs اظهار داشت: «Coinbase معاملات XRP را زمانی که SEC از Ripple شکایت کرد که XRP یک اوراق بهادار است، به حالت تعلیق درآورد. بسیاری از پلتفرم‌های دیگر علیرغم عدم صدور حکم در مورد این پرونده، XRP را از فهرست برداشتند. اکنون Coinbase از XRP در مقابل SEC پشتیبانی می‌کند.

درس: قانون را دنبال کنید و از آن پیروی کنید، اما سعی نکنید قاضی/تنظیم کننده باشید.»

تونی ادوارد، مجری پادکست رمزنگاری تفکر، در توییتی نوشت:

من گمان نمی‌کنم مردم متوجه باشند که چقدر مهم است که Coinbase در دادخواست SEC به نمایندگی از Ripple یک گزارش کوتاه ارایه می‌کند. من گمان می‌کنم که صنعت در کل بیننده پیروزی ریپل است.

ماه گذشته، مدیر عامل Ripple گفت که انتظار دارد در نیمه نخست سال 2023 به دادخواست SEC پاسخ داده شود. او یادآور شد که اگر تنظیم کننده بگوید که XRP یک امنیت نیست، ریپل به توافق با SEC فکر می‌کند. مدیر اجرایی تاکید کرد که پرونده XRP “در مورد کل صنعت [کریپتو] است.”

بازگشت به لیست