تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, مقالات

شرکت فیدلیتی، بیت‌کوین می‌تواندبیمه نمونه کارها باشد

Fidelity Digital Assets، یکی از شرکت‌های تابعه Fidelity Investments، می‌گوید که بیت‌کوین را می‌توان بیمه نمونه کارها در نظر گرفت. این شرکت خاطرنشان می‌کند که ارز دیجیتال «ممکن است به زودی در تضاد کامل با مسیری قرار گیرد که بقیه جهان و ارزهای فیات ممکن است طی کنند – یعنی مسیر افزایش عرضه، ایجاد ارز اضافی و گسترش ترازنامه بانک مرکزی».

Fidelity می‌گوید: بیت‌کوین می‌تواند بیمه سبد سهام باشد.

Fidelity Digital Assets، یکی از شرکت‌های تابعه Fidelity Investments، اخیراً یک مطالعه تحقیقاتی با عنوان “افزایش دلار و بیت‌کوین” منتشر کرده است. این تحقیق نشان می دهد که چگونه بیت‌کوین می تواند بیمه پرتفوی در نظر گرفته شود، زیرا افزایش دلار بر بازارهای ارز جهانی تأثیر می گذارد.

فیدلیتی توضیح داد: «تقویت دلار آمریکا در میان سایر کشورها ویران می‌کند و ممکن است فدرال رزرو را تحت فشار قرار دهد تا به زودی اقدامات پولی سخت‌گیرانه خود را معکوس کند، چیزی که بر اساس توافقنامه پلازا در سال 1985 سابقه داشته است.

علاوه بر این، «ممکن است برای کاهش بار بدهی‌های بالا در میان اقتصادهای توسعه‌یافته، به کوچک شدن پولی بیشتری نیاز باشد. ویژگی‌های نقدینگی که به این زودی‌ها از بین نمی‌روند.» این شرکت ادامه داد:

در مقایسه، بیت‌کوین یکی از اندک دارایی‌هایی است که با بدهی شخص دیگر هم‌پوشی ندارد، ریسک طرف مقابل ندارد و برنامه عرضه‌ای دارد که قابل تغییر نیست.

فیدلیتی تصریح کرد: «بنابراین، بیت‌کوین ممکن است به زودی در تضاد کامل با مسیری باشد که بقیه جهان و ارزهای فیات ممکن است طی کنند. یعنی مسیر افزایش عرضه، ایجاد ارز افزوده و گسترش ترازنامه بانک مرکزی.

فیدلیتی گفت: «در حالی که دلار آمریکا نسبت به دیگر ارزهای فیات بسیار تواناست، واقعیت سیستم مالی ایالات متحده این است که در بلندمدت در موقعیتی مشابه با بریتانیا قرار دارد.»

با نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی بالا، به دور است که اگر کشور به تعهدات بدهی کنونی خود عمل کند، بعید به نظر می‌رسد که برای مدت طولانی با نرخ‌های بهره واقعی بالاتر تجهیز شود.

Fidelity Digital Assets خدمات رمزنگاری خود را افزایش داده است. این شرکت از 28 اکتبر شروع به ارایه تجارت و نگهداری اتر (ETH) می‌کند. همچنین به تازگی راه‌اندازی صندوق شاخص اتریوم را با اشاره به درخواست مشتری برای قرار گرفتن در معرض دارایی‌های دیجیتالی فراتر از بیت‌کوین اعلام کرده است.

 

بازگشت به لیست