تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

سرمایه‌گذاران جوان در حال افزایش سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال هستند

یک پژوهش به تازه‌گی نشان داد که سرمایه گذاران جوان استرالیایی در حال افزایش مالکیت ارزهای رمزنگاری در این کشور هستند.

طبق نظرسنجی که بر روی 1100 شهروند استرالیایی توسط شرکت تحقیقاتی PureProfile انجام شده است  .18.4 ٪ از پاسخ دهندگان بین 25 تا 40 ساله گفتند که روی نوعی ارزدیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. این در حالی است که این رقم در سال 2019 برابر با 16.8٪ بود. بیت کوین بر سایر دارایی های رمزنگاری شده استرالیا تسلط دارد. 74٪ از پاسخ دهندگان گفتند که مالک BTC هستند و پس از آن XRP با 28٪ و اتریوم (ETH) با 27 ٪ در جایگاه های بعدی قرار دارند.

به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا در این سال از موانع حضور بیشتر کاربران رمزنگاری بود. برخی گزارش های دیگر حاکی از آن است که همه گیر شدن بیماری کرونا بیش از آنچه تصور می شود بر روی جامعه خرید بیت کوین آمریکا (BTC) تأثیر داشته است، بررسی ها نشان داد که 34٪ از پاسخ دهندگانی که قصد داشتند ارز دیجیتال در سال 2020 خریداری کنند، به این دلیل که یا مستقیماً تحت تأثیر اقتصاد قرار گرفته اند یا به دلیل عدم اطمینان ناشی از آن از خرید منصرف شدند.

همچنین افت اخیر Ripple به دلیل شکایت بورس اوراق بهادار ایالات متحده بسیاری از استرالیایی ها را نیز تحت تأثیر قرار داده است زیرا XRP ارز شماره دو در بازار است.

بنابر نتایج این تحقیق تعداد افراد زیر 45 سال که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند هر ماه بیش از 10 هزار استرالیایی می باشد و این رقم سه برابر شده است. استرالیایی های جوان تر احتمالاً باور دارند که ارز دیجیتال در آینده به طور گسترده ای پذیرفته خواهد شد. در همین زمان ، افراد 25-34 ساله سه برابر بیشتر از افراد 55-64 ساله نگران تأثیرات تسهیل چاپ پول توسط بانک رزرو استرالیا بر آینده مالی خود هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *