استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری و تجارت

سختی استخراج بیت کوین به حداکثر مقدار خود در 3 ماه گذشته رسیده است

بر اساس داده های بدست آمده سختی استخراج بیت کوین (BTC) در سه روز اخیر تقریبا 11 درصد افزایش یافته است. این بیشترین میزان در حدود چهار ماه گذشته است.

سختی شبکه، معیار اندازه گیری نسبی سختی استخراج بلاک جدید در سیستم بلاکچین بیت کوین است. با در نظر گرفتن سرعت هش که در حال حاضر رقمی حدود 148 EH/s می باشد زمان استخراج بلاک ها به طور متوسط ​​10 دقیقه باقی می ماند. افزایش همزمان هش ریت و سختی استخراج نشان می دهد که ماینرها همچنان به سرمایه گذاری در شبکه ادامه می دهند. بر اساس آخرین داده ها در حال حاضر ارزش هر بلوک استخراج شده BTC تقریباً 253،600 دلار است که 44/9 درصد آن از هزینه های معاملات شبکه تأمین می شود.

علی رغم افزایش سرسام آور قیمت بیت کوین به بیش از 41000 دلار در هفته گذشته، استخراج گننده ها هنوز هیچ نشانه ای مبنی بر فروش عمده بیت کوین تازه استخراج شده را از خود نشان نمی دهند. شاخص استخراج ماینرها (MPI) که نسبت بیت کوین خارج شده از کیف پول های استخراج کنندگان به میانگین متحرک 1 ساله آن را محاسبه می کند، در حال حاضر 4.5 است که این مقدار نشان می دهد که استخراج کنندگان در حال حاضر تمایلی به جدا شدن از بیت کوین های تازه استخراج شده خود ندارند به ویژه اینکه ذخایر بیت کوین صرافی ها در حال سقوط است و قیمت در یک روند صعودی قرار دارد.

ممکن است منطقی باشد که برخی از ماین کنندگان ارزهای دیجیتال، موجودی خود را نگه دارند و براساس برخی پیش بینی ها از بازار صعودی که ممکن است تا دسامبر 2021 دوام بیاورد بهره مند شوند. به طور کلی، به نظر می رسد که استخراج کنندگان بیت کوین از افزایش قیمت BTC در یک موقعیت اقتصادی مطمئن باشند هرچند که استخراج BTC هرگز دشوارتر از این زمان نبوده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.