رمزارز, فناوری و تجارت

سختی استخراج بیت کوین برای هشتمین بار از زمان ممنوعیت چین افزایش یافت

به نظر می رسد که بیت کوین به طور کامل خبر ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین را کنار زده و به فراموشی سپرده است چرا که سختی شبکه بیت کوین برای هشتمین بار متوالی افزایش یافت.

استخراج بیت کوین فرایندی است برای کسب سکه های جدید و نیاز به حل پازل ها و محاسبات ریاضی است .ماینر ها باهم رقابت می کنند تا تراکنش ها را تایید کنند و در بلوک ها قرار دهند و سپس پاداش خود را دریافت کنند.هنگامی که سختی افزایش می یابد قدرت محاسباتی بیشتری برای یافتن بلوک جدید مورد نیاز است.

بر اساس داده های BTC.com این هشتمین افزایش متوالی از ماه جولای و دومین افزایش بزرگ از اواخر ماه اوت بود است.سختی ماینینگ روز گذشته حدود 7.85 درصد افزایش پیدا کرد و به 21.66 تریلیون رسید.بالاترین حد سختی در ماه می 2021 اتفاق افتاد که به 25.05 تریلیون رسید بود و کمترین میزان ان هم در اواسط ژوئن بود که به 13.67 تریلیون رسیده بود که علت ان ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین بود.

علاوه بر ان نرخ هش ریت بیت کوین که معیار تعداد محاسبات انجام شده در هر ثانیه است نیز افزایش یافته و به 159 تراهش رسیده است که این نرخ بالاترین سطح خود را از می امسال تجربه می کند.

این افزایش ها همه همه با افزایش قیمت بیت کوین مرتبط است و از هم پیروی نیز می کنند.

داده های bybt.com نشان می دهد که اکتبر گذشته ماه بسیار خوبی برای سرمایه گذاران بیت کوین بوده است و برای ان ها 39.93 درصد سود به ارمغان اورد. این میزان دومین نتیجه برتر از اکتبر 2017 زمانی که این ارز تقریبا 48 درصد افزایش داشت است.

نکته مهم دیگر این است که غیبت چین در نقشه استخراج بیت کوین تاثیر مثبتی بر تمرکز زدایی استخراج داشت .اکنون امریکا با 35 درصد، روسیه با 18 درصد و قزاقستان 11 درصد بیش ترین سهم استخراج در جهان را شامل می شوند.

بازگشت به لیست