رمزارز, فناوری و تجارت

سام بنکمن‌فرید، بنیانگذار FTX در بازداشت است

بر اساس گزارش‌های محلی به گفته دادستان کل کشور رایان پیندر، یکی از بنیانگذاران FTX، سام بانکمن‌فرید (SBF) در باهاما دستگیر شده است. به گفته پیندر، دستگیری SBF “در پی دریافت اطلاعیه رسمی از ایالات متحده مبنی بر طرح اتهامات جنایی علیه SBF و احتمالا درخواست برگشت او صورت گرفت.”

به دنبال فروپاشی FTX و Alameda Research در ماه گذشته و تشکیل پرونده ورشکستگی در 11 نوامبر 2022، Sam Bankman-Fried (SBF) دستگیر شد. در 12 دسامبر 2022، The Tribune گزارش داد که دادستان کل (AG) رایان پیندر این خبر را برای مطبوعات فاش کرد. این خبر به دنبال اصرار شرکت Bahamian AG است که FTX تحت یک “تحقیقات فعال و مداوم” قرار گرفته است. پیندر روز دوشنبه به مطبوعات گفت که دستگیری بنکمن‌فرید در باهاما احتمالا به استرداد آمریکا منجر خواهد شد.

این خبر در پی گزارش‌هایی است که می‌گوید کارولین الیسون، مدیرعامل سابق Alameda، شریک Wilmerhale، Stephanie Avakian، وکیلی که برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) کار می‌کرد، استخدام کرده است. بنابر گزارش‌ها، بانکمن‌فرید، وکیل مارک کوهن، وکیلی که در جریان پرونده قاچاق جنسی اخیرش، وکالت گیسلین ماکسول را بر عهده داشت، را حفظ کرده است. فیلیپ دیویس، نخست‌وزیر به مطبوعات توضیح داد که باهاما قصد دارد به طور کامل این روند را با ایالات متحده مدیریت کند.

دیویس گفت: «باهاما و ایالات متحده منافع مشترکی در پاسخگویی به همه افراد مرتبط با FTX دارند که ممکن است به اعتماد عمومی خیانت کرده و قانون را زیر پا بگذارند. نخست وزیر باهاما گفت: «در حالی که ایالات متحده به طور انفرادی اتهامات جنایی علیه SBF را دنبال می کند، باهاما به تحقیقات نظارتی و جنایی خود در مورد سقوط FTX، با همکاری مستمر مجری قانون و شرکای نظارتی خود در ایالات متحده و جاهای دیگر ادامه خواهد داد».

ایالات متحده آمریکا دامیان ویلیامز: اوایل عصر امروز، مقامات باهامایی ساموئل بنکمن‌فرید را به درخواست دولت ایالات متحده بر اساس کیفرخواست مهر و موم شده‌ای که توسط SDNY تنظیم شده بود، دستگیر کردند. ما انتظار داریم به سوی بازگشایی کیفرخواست حرکت کنیم و در آن زمان حرف‌های بیشتری برای گفتن خواهیم داشت.

به گزارش نیویورک تایمز (NYT)، دادستان‌های ناحیه جنوبی نیویورک تایید کردند که SBF متهم شده است و جزییات “کیفرخواست” SBF امروز (سه‌شنبه) افشا خواهد شد. به گفته یک فرد مطلع از این موضوع، “این اتهامات شامل کلاهبرداری از طریق سیم، توطئه کلاهبرداری از طریق سیم، کلاهبرداری از اوراق بهادار، توطئه کلاهبرداری اوراق بهادار و پولشویی است.”

بازگشت به لیست