رمزارز, فناوری و تجارت

رشد 13 برابری سرقت بیت‌کوین در سال 2020

گزارش جدیدی از روند رو به رشد تلاش مجرمان سایبری مبنی بر پنهان کردن ارزهای دیجیتال سرقت شده از طریق جریان های مختلف معاملاتی منتشر شده است. Crystal Blockchain اشاره کرد که از سال 2019، حجم بیت کوین سرقتی رشد چشمگیری داشته است.

در سال 2020، این شرکت گفت که مجرمان اینترنتی تلاش کردند دارایی های دیجیتالی سرقت شده را با نرخ 13 برابر سریعتر از 5 سال پیش مخفی کنند.

علاوه بر این، طی این گزارش بیان شد که مجرمان ارزهای رمزپایه وجوه سرقت شده خود را به طور متوسط ​​ظرف 28 روز پنهان می کنند.

شرکت Crystal Blockchain برخی از دلایل احتمالی این روند را ارائه داد، از جمله ظهور چندین شرکت تحلیلی بلاکچین که بطور زنجیره ای با صرافی ها کار می کنند تا سیستم های انطباق امنیتی خود را بهبود بخشند.

این شرکت همچنین افزود:

به عنوان مثال، ترکیب سرعت انتشار اطلاعات در میان اعضای جامعه رمزنگاری در سال 2020 در مقایسه با سال 2015 و همچنین توانایی بهبود یافته برای نمایش فوری آدرس ها توسط سیستم عامل های تجزیه و تحلیل بلاکچین، اکنون مجرمان رمزنگاری را تشویق به برداشت دارایی های مسروقه در مدت زمان بسیار کوتاه تر از گذشته می کند.

با این حال، شرکت تحلیلی بلاکچین هشدار داد:

با افزایش تعداد VASP ها با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل، مبارزه با سرقت و سایر فعالیت های غیرقانونی پیگیری شده و رو به بهبود است. این بدان معناست که طرح هایی که مجرمان ارزهای رمزنگاری برای برداشت وجوه سرقت شده استفاده می می‌کنند، پیچیده تر و پنهان تر می شوند و آنها قطعاً تلاش می کنند دارایی‌ ها را در یک بازه زمانی بسیار کوتاه تر از گذشته نیز برداشت کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *