رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

دو کوون یکی از بنیانگذاران ترا در صربستان پنهان شده است

مقامات کره‌جنوبی با توجه به اتهامات کوون در تلاشند تا او را بازگردانند و از دولت صربستان درخواست کمک کرده‌اند.

Do Kwon، بنیانگذار و مدیرعامل جنجالی Terraform Labs، از زمانی که سنگاپور را در ماه سپتامبر ترک کرد، متواری بود و جستجو برای او در سراسر جهان ادامه دارد. مقامات کره‌جنوبی می‌گویند که او در صربستان است، اما آن‌ها مطمئن نیستند.

Chosun Media در 11 دسامبر داستانی را منتشر کرد که در آن اظهار داشت که پلیس کره‌جنوبی اطلاعاتی را درباره مخفیگاه دو کوون دنبال کرد و گفت که او اکنون در صربستان است و توانسته آن را تأیید کند. به گفته یک مقام رسمی: «به تازگی اطلاعاتی به دست آوردیم که مدیرعامل کوون در صربستان است و درستی آن ثابت شد».

افزون بر این، این گزارش ادعا می‌کند که وزارت دارایی کره‌جنوبی “در حال درخواست کمک از دولت صربستان” به عنوان بخشی از تحقیقاتی است که اکنون در حال انجام است.

از زمان فروپاشی Terra، پلیس در کره‌جنوبی به دنبال دو کوون بوده است، اما تا همین اواخر موفقیت زیادی در یافتن او نداشتند. باور بر این بود که این مرد 31 ساله در اواخر ماه آوریل، تنها چند روز پیش از سقوط ناگهانی محیط Terra، به سنگاپور رفته است.

حکم بازداشت کوون در 14 سپتامبر توسط واحد جنایی مالی و اوراق بهادار دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول صادر شد. این دستور برای این داده شد که اعتقاد بر این است که Kwon قوانین کره‌جنوبی مربوط به بازار سرمایه را نقض کرده است. زمان زیادی از آن نگذشته بود که در 26 سپتامبر فاش شد که اینترپل یک “اعلان قرمز” در مورد Kwon صادر کرده است.

با این حال، از 11 دسامبر، به نظر نمی‌رسد که Do Kwon به پایگاه داده Red Notice که در وب سایت اینترپل میزبانی می‌شود، افزوده نشده باشد.

در 6 اکتبر، وزارت امور خارجه در کره‌جنوبی دستورکاری را صادر کرد که بر اساس آن کوون باید پاسپورت خود را تحویل دهد.

سپس در همان ماه، دادستان‌های کره‌جنوبی اطلاعاتی را تأیید کردند که دو کوون پیش از سفر به مقصد دیگری، که می‌توانست صربستان باشد، برای یک توقف احتمالی به دبی سفر کرده است. این گزارش‌ها از اوایل همان ماه منتشر شده بود.

اگر معلوم شود که Do Kwon در صربستان پنهان شده است، باید دید در صورت وجود، چه راه‌های قانونی ممکن است از کره‌جنوبی تلاش برای استرداد بنیانگذار Terraform Labs برداشته شود.

کره‌جنوبی با 31 کشور پیمان استرداد دوجانبه امضا کرده است که صربستان در میان آن‌ها نیست.

 

کوون اصرار دارد که “در حال فرار” نیست و “هیچ تلاشی برای پنهان شدن انجام نمی‌دهد.”

در طول چند ماه گذشته، او سطح بالایی از تکاپو را در همه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود داشته است.

از بین بردن استیبل‌کوین الگوریتمی معروف به Terra USD Classic، همچنین به نام USTC (UST سابق) در ماه مه یک عامل کمک‌کننده بود که منجر به فروپاشی اکوسیستم Terra شد. این به نوبه خود باعث کاهش نزدیک به صد در صدی ارزش دارایی خواهر معروف به Luna Classic، همچنین به عنوان LUNC (لونا سابق) شد.

بازگشت به لیست