تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

دولت کره جنوبی قانون مالیات بر سود تجارت ارزهای‌ دیجیتال را تصویب کرد

دولت کره جنوبی اطلاعیه ای را برای تعلق مالیات بر سودهای معاملات ارزهای دیجیتالی صادر کرده است. این طرح پس از چندین بار تلاش برای به تأخیر انداختن توسط قانون گذاران، اکنون به تصویب رسیده است.در این اطلاعیه جزئیات مربوط به این قانون به تصویب رسیده است و از سودهای حاصل از خرید و فروش ارز دیجیتالی در کره جنوبی 20٪ مالیات دریافت می شود.

در جزییات بیان شده که این قانون فقط برای دارندگان ارز رمزپایه با درآمد سالانه بیش از 2.5 میلیون وون (2300 دلار) قابل اجرا است.وزارت اقتصاد و دارایی گفت که قرار است زمان اجرای این قانون پس از جلسات با کابینه دولت مرکزی اعلام شود.

اگر چه این قانون در ماه آینده تصویب می‌شود، اما با توجه به اسناد دولت، در اطلاعیه روشن شده است که از سال 2022 اعمال می شود. این قانون همچنین شامل تعرفه های جدید مالیاتی معاملات سهام است.

برای معاملات سهام در بورس، 20٪ مالیات برای سودهای بیش از 50 میلیون وون و 25٪ مالیات برای معاملات بیش از 300 میلیون وون دریافت می شود.

گزارش های مربوط به تاخیر انداختن اجرای چارچوب مالیاتی جدید برای سودهای ارز دیجیتالی توسط دولت کره جنوبی در سال 2020 چندین بار در اخبار قرار گرفت. کمیته برنامه ریزی و امور مالی شورای ملی اعلام کرد که قانون جدید مالیات را به سال 2022 موکول می کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.