استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, مقالات

در حالی که اکوسیستم شکسته ترا از زمان فروپاشی 94 درصد از ارزش خود را از دست داده است، هنوز 2.5 میلیارد دلار ارزش دارد.

پنج ماه از سقوط اکوسیستم Terra می‌گذرد، زیرا ده‌ها میلیارد دلار ارزش از اقتصاد کریپتو در عرض چند روز پس از 7 می ناپدید شد. کل ارزش قفل شده (TVL) Terra در امور مالی غیرمتمرکز (defi) از 350174 دلار به 41.55 میلیون دلار امروزی افزایش یافته است.
نگاهی به اکوسیستم بلاک چین Terra در 5 ماه گذشته پس از فروپاشی.
سقوط اکوسیستم Terra روز سیاهی برای جامعه ارزهای دیجیتال بود، زمانی که استیبل کوین terrausd (UST) Terra، که اکنون با نام UST classic (USTC) شناخته می‌شود، از برابری 1 دلاری توکن جدا شد. قبل از فروپاشی، لونا ترا، که اکنون به عنوان لونا کلاسیک (LUNC) شناخته می‌شود، ده دارایی برتر ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار بود و استیبل کوین ترا نیز در ده جایگاه برتر قرار داشت. پیش از سقوط، لونا از نگاه ارزش بازار کریپتو در جایگاه هفتم قرار داشت و در 28 آوریل، دارایی کریپتو بومی Terra با قیمت 88 دلار به ازای هر سکه معامله می‌شد.
دقیقاً یک روز پیش از تثبیت استیبل کوین Terra، USTC با ارزش بازار به ده جایگاه برتر دارایی‌های رمزنگاری تبدیل شد. علاوه بر این، از نظر TVL in defi، Terra دارای دومین TVL بزرگ تحت اتریوم (ETH) با حدود 29.29 میلیارد دلار در 29 آوریل 2022 بود. امروز داستان کاملاً متفاوتی است و اکوسیستم Terra پوسته ای از آنچه قبلا بود است. پنج ماه پیش.

While its Lost 94% in USD Value Since the Collapse, Terra's Blockchain Ecosystem Is Still Worth

بر اساس معیارهای defillama.com، ارزش کل در بلاک چین Terra Phoenix در 16 اکتبر 2022 قفل شد. به عنوان مثال، LUNC با کمتر از یک پنی ایالات متحده در 0.00025948 دلار در هر واحد معامله می شود که بسیار کمتر از 88 دلار به ازای هر سکه ثبت شده در 28 آوریل است و بسیار کمتر از بالاترین قیمت سکه در 119 دلار به ازای هر واحد ثبت شده در دو هفته قبل است. از نظر دارایی بومی بلاک چین جدید Terra Phoenix که اکنون از نام لونا (LUNA) استفاده می کند، 86.2 درصد کمتر از بالاترین قیمت 18.87 دلاری ثبت شده در پنج ماه پیش است. با این حال، defi TVL زنجیره Terra Phoenix در طول پنج ماه گذشته رشد داشته است زیرا از پایان ژوئن 12151 درصد افزایش یافته است.

While its Lost 94% in USD Value Since the Collapse, Terra's Blockchain Ecosystem Is Still Worth

بر اساس معیارهای defillama.com، ارزش کل در بلاک چین کلاسیک Terra در 16 اکتبر 2022 قفل شد. در آن زمان، TVL 350174 دلار بود و از آن زمان به 41.55 میلیون دلار افزایش یافته است. در حالی که فروشگاه‌های زنجیره‌ای کلاسیک Terra در آوریل گذشته ۲۹.۲۹ میلیارد دلار داشت، اما اکنون به کمتر از ۱۰ میلیون دلار و تقریباً ۹،۴۹۳،۶۳۵ دلار رسیده است. در حالی که Astroport و Terraswap تقریباً 3.5 میلیون دلار دارند، پروتکل وام دهی Defi Anchor حدود 1.6 میلیون دلار است.

While its Lost 94% in USD Value Since the Collapse, Terra's Blockchain Ecosystem Is Still Worth

برپایه معیارهای defillama.com، ارزش کل در 16 اکتبر 2022 روی پل Terra قفل شد. در زنجیره Phoenix، از نظر TVL که در حالت defi نگهداری می‌شود، اپلیکیشن صرافی غیرمتمرکز (dex) Astroport حدود 27.55 میلیون دلار دارد و پس از آن 14.76 میلیون دلار Risk Harbor قرار دارد. Stader، Spectrum Protocol و Eris Protocol به ترتیب از نظر آمار TVL از Astroport و Risk Harbor پیروی می کنند. علاوه بر این، در حالی که پل Terra زمانی 1.4 میلیارد دلار در هفته اول آوریل داشت، امروز پل Terra حدود 132 میلیون دلار ارزش دارد.
از نظر فروش توکن‌های غیرقابل تعویض، داده‌های فروش زنجیره جدید Terra و همچنین فروش NFT زنجیره کلاسیک قبل از فروپاشی مستند نیست. با وجود تعداد بسیار کم فروش، زنجیره Terra Phoenix توسط بیش از نیم دوجین بازار NFT پشتیبانی می شود. از نظر ارزش کل بین دو سکه بومی LUNC و LUNA، دارایی بلاک چین Terra بین زنجیره کلاسیک و زنجیره فونیکس تقریباً 2.18 میلیارد دلار در 16 اکتبر 2022 در ساعت 3:00 بعد از ظهر است. (ET).
Terraclassicusd (USTC) امروز با قیمت 0.03 دلار به ازای هر واحد در 16 اکتبر 2022، با ارزش بازار حدود 378.49 میلیون دلار، با قیمت بیش از یک پنی ایالات متحده معامله می شود. آمار نشان می‌دهد که حداقل برای امروز، ارزش بازار ارزهای دیجیتال USTC، LUNA و LUNC تقریباً 2.558 میلیارد دلار است و هر سه این دارایی‌های کریپتو در TVL موجود در هر دو زنجیره گنجانده شده‌اند.
در حالی که 2.558 میلیارد دلار برای یک اکوسیستم بلاک چین که از هم پاشیده است، مقدار زیادی است، اما هنوز پوسته ای از 49.26 میلیارد دلار ارزش LUNC و USTC است که قبل از سقوط بلاک چین در 7 می 2022 ارزش داشتند. در واقع، ارزش دلاری LUNA، LUNC و USTC امروز 94.82% کمتر از ارزش دلار آمریکا LUNC و USTC پیش از سقوط بازار Terra است.

بازگشت به لیست