تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

درخواست تاریخ‌دان مشهور از جو بایدن برای ورود بیت‌کوین به سیستم مالی آمریکا

از آنجایی که چین در رقابت با ایالات متحده در زمینه ارزهای دیجیتال به سر می‌برد، نایل فرگوسن – مورخ اقتصادی با نفوذ – به جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا پیشنهاد کرد که با ادغام بیت کوین در سیستم مالی ایالات متحده عرصه را به چین نبازد.

منتقد سابق بیت کوین و عضو ارشد خانواده Milbank در موسسه هووراظهار داشت: ” به جای تلاش برای ایجاد دلار دیجیتال به سبک چینی ، دولت نوپای جو بایدن باید مزایای ادغام بیت کوین در سیستم مالی ایالات متحده را شناسایی کند “

فرگوسن در سال 2004 به عنوان یکی از 100 فرد با نفوذ مجله تایم در جهان شناخته شد و تعداد کمی نیزکتاب نوشته است که مشهورترین اثر او را می توان کتاب “صعود پول: تاریخ مالی جهان” دانست. این اثر در سال 2008 منتشر شد و موضوعات تاریخچه پول ، اعتبار و بانکداری را بررسی می کند.

فرگوسن با اشاره به اینکه اقتصاد جهانی به سمتی حرکت می کند که استفاده از پول نقد درجوامع جایگاهی نخواهد داشت، عنوان کرد: “داده های مالی افراد مطیع قانون با بیت کوین بهتر از Alipay (یک سیستم عامل پرداخت چینی) محافظت می شود”.

فرگوسن به ویژگی کلیدی محدودیت تولید بیت کوین تا 22 میلیون واحد اشاره کرد و گفت:

“این مزایا زمانی آشکار می شود که عرضه پول فیات در حال انفجار است.”

به گفته فرگوسن :”ما در حال گذراندن یک انقلاب پولی چند وجهی هستیم به طوری که تعداد کمی از ما کامل بودن آن را درک می کنیم. انقلابی که با گسترش همه گیری ویروسCOVID-19   سرعت گرفته است زیرا قرار گرفتن در معرض نظارت مالی و همچنین تقلب مالی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.”

دان تاپیرو ، بنیانگذار DTAP Capital ، در توئیتی اهمیت توصیه های فرگوسن به بایدن را یادآور شد.

گرچه مشخص نیست که بایدن درباره بیت کوین چه احساسی دارد، اما با تأیید انتخاب خود جانت یلن، رئیس سابق فدرال رزرو (بانک فدرال) به عنوان وزیر خزانه داری، تاکنون یک چیز مشخص شده است. از نظر مورگان کریک ، بنیانگذار دارایی های دیجیتال، یلن دیدگاه های تکامل یافته ای در مورد بیت کوین دارد و تصدیق کرد یلن طرفدار زنجیره بلوک است.

بازگشت به لیست