استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, مقالات

درآمد استخراج بیت‌کوین در روسیه در 4 سال پیش از “بدترین سه ماهه” 18 برابر شد.

درآمد روسیه از استخراج بیت کوین در چند سال گذشته افزایش چند برابری داشته است و از بهار گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این یافته‌ها از یک مطالعه تازه به دست می‌آیند که نشان می‌دهد این بخش در هر دو فراز و نشیب در بازار کریپتو در حال رشد بوده است.

1.4 میلیارد دلار گردش مالی از استخراج بیت کوین روسیه در سال جاری با کاهش تجارت انتظار می‌رود.
بر اساس گزارش جدیدی که توسط توزیع کننده سخت افزار Intelion Data Systems به نقل از RBC Crypto، درآمد حاصل از استخراج بیت کوین در روسیه بین سال های 2017 تا 2021 18 برابر شده است. در طول دوره، کل از 7 میلیارد روبل در سال اول مطالعه (زیر 114 میلیون دلار، به نرخ ارز کنونی) به 128 میلیارد روبل در سال گذشته (بیش از 2 میلیارد دلار) افزایش یافت.
بر پایه این پژوهش، در بیش از یک دهه بررسی، در هشت ماه گذشته درآمد استخراج بیت کوین به بیش از 57 میلیارد روبل (929 میلیون دلار) کاهش یافته است.
روسیه تا ژانویه 2022 4.66 درصد از هش‌ریت ماهانه جهانی را در اختیار داشت، اما سهم آن کاهش یافته است. زیرا معدنچیان روسی پس از آن توسط تحریم‌های ایالات متحده به دلیل جنگ در اوکراین ضربه خوردند. با در نظر گرفتن این شاخص‌ها، گردش مالی مورد انتظار سالانه در این بخش در سال جاری تقریباً 85.59 میلیارد روبل (کمتر از 1.39 میلیارد دلار) است.
با این حال، تحلیلگران خاطرنشان می‌کنند که فعالیت‌های معدنی در روسیه در کل طی پنج سال گذشته نتایج قابل توجهی از نظر پویایی رشد به همراه داشته است. از سال 2017، زمانی که محبوبیت این نوع تجارت شروع به افزایش تصاعدی کرد، بدون توجه به فراز و نشیب‌های بازار کریپتو، درآمدهای این بخش در بیشتر آن دوره با سرعت زیادی در حال افزایش است.
به گفته تیموفی سمنوف، مدیرعامل Intelion Data Systems، پتانسیل گسترش استخراج رمزارز در فدراسیون روسیه بسیار زیاد است و می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد روسیه داشته باشد. همچنین می‌تواند به کشور پهناور کمک کند تا زیرساخت‌های فناوری اطلاعات خود را مستقر و در مناطق غنی از انرژی خود سرمایه‌گذاری کند.
مطالعه دیگری که پیش‌تر توسط شرکت Semenov انجام شد نشان داد که مراکز داده‌ای که ارزهای دیجیتال ضرب می‌کنند، اکنون 20 برابر بیشتر از پنج سال پیش برق مصرف می‌کنند. نویسندگان در ماه اوت گفتند که کل مصرف انرژی در این بخش به کشاورزی رسیده است.

بازگشت به لیست