استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, ماینر

خرید 70 هزار s19 j توسط شرکت ماراتون

شرکت ماراتون قصد دارد تعداد 70 هزار دستگاه استخراج رمز ارزبه ارزش 170 میلیون دار را از شرکت بیتمین خریداری کند.

مدتی است شرکت ماراتون عملیات استخراج ارز های دیجیتال در کشور آمریکا را شروع کرده است. با این حال، خبر بسته شدن این قرارداد، سهم این شرکت را در هش ریت جهانی بیت کوین، بسیار بالا خواهد برد.  این قرار داد بزرگترین سفارشی است که بیتمی تا بحال داشته است.

این قرارداد می تواند شرکت ماراتون را با رشد عظیمی در سال 2021 مواجه کند. طبق آخرین اعلامیه ی این شرکت، در این سفارش قرار است تعداد 70 هزار دستگاه S19 از شرکت بیتمین، خریداری شود.

در این قرارداد آمده است که تعداد 7000 از این دستگاه ها تا ماه جولای 2021 و تعداد 63000 دستگاه تا دسامبر 2021 به این شرکت تحویل داده می شود.

با وارد شدن این میزان دستگاه ماینر، تعداد دستگاه های این شرکت به 103000 ماینر، خواهد رسید. که چیزی در حدود 10.36 Eh/s قدرت پردازششان خواهد بود.

در حال حاضر، این شرکت در حدود 33000 دستگاه را در اختیار دارد و با این قرارداد، تعداد دستگاه هایش 3 برابر خواهد شد.

شرکت ماراتون، تنها شرکت بزرگ استخراج در آمریکا نیست که به  بیتمین، سفارش دستگاه ماینر می دهد. چندی پیش نیز شرکت  کورساینتیفیک، اعلام کرد که 58000 دستگاه بیتمین S19s را خریداری کرده است و تا ماه سپتامبر 2021آن ها را دریافت خواهد کرد.

دیگر خریدار عمده ی دستگاه های ماینر برند بیتمین، شرکت بلاک چینی ریوت می باشد. این شرکت توانسته است از اکتبر 2019 تعداد 10500 دستگاه ماینر را خریداری کند.

آیا سلطه ی چین در زمینه ی استخراج ارز های دیجیتال رو به پایان است؟

در بلند مدت، استخراج گسترده به طور کلی برای بیت کوین امری مثبت تلقی می شود.  پیش از این، انتقاداتی در خصوص یکه تاز بودن چین در زمینه ی استخراج ارز های دیجیتال و مشکلات امنیتی در این خصوص مطرح شده بود.

دیگر کشوری که بخش عظیمی از عملیات استخراج بیت کوین را بر عهده دارد، ایران است. در ماه می 2020 دولت ایران، برنامه ای ملی برای طراحی استراتژی  استخراج ارز های دیجیتال ارائه داد.

مکس کیسر معتقد است که علاقه ی ایران به استخراج بیت کوین در نهایت آمریکا را مجبور خواهد کرد تا اقدامات جدی در این زمینه انجام دهد. در حقیقت، جنگ هش ریت در جهان می تواند قیمت بیت کوین را به بالای 500,000 دلار برساند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *