تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

خرید و فروش بیت کوین آزاد نمی‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در هفته های گذشته و همزمان با افزایش محسوس قیمت بیت کوین در جهان، شمار زیادی از مردم نیز راهی بازار رمرزارزها به ویژه بیت کوین شده‌ و البته برخی هم که ناآشنا به این بازار بوده‌اند در این راه گرفتار سودجویان و کلاهبرداران شده‌اند.

هنوز قانونی در ایران برای خرید و فروش بیت کوین وجود ندارد ولی نکته ابهام برانگیز اینجاست که دولت به ماینرها اجازه فعالیت داده ولی مشخص نیست تکلیف بیت کوین های تولید شده چه می‌شود!؟

فعالان این حوزه تأکید دارند که دولت باید فوراً‌ موضع خود را درباره بیت کوین نیز روشن کند تا مردم بدانند که اگر خرید و فروش بیت کوین قانونی است از کدام صرافی های دارای پروانه، معاملات خود را انجام دهند.

در همین ارتباط عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی به بیان توضیحاتی درباره مبادله رمزارزها پرداخته و اعلام کرده است: در این خصوص مصوبه هیات وزیران را گرفته ایم که اخیرا اصلاحاتی هم روی آن انجام شد و مقرر شده افرادی که به طور قانونی و رسمی رمز ارز تولید کنند امکان این را داشته باشند که برای واردات از آن استفاده کنند.

او افزود: به زودی برای بیت کوین صرافی‌هایی مشخص می‌کنیم که فقط برای مبادلات تجاری بتوان از آن استفاده کرد.

همتی تاکید کرد: خرید و فروش بیت کوین  آزاد نمی‌شود فقط آن هایی که به طور رسمی استخراج کرده اند و تنها برای واردات کالا می توانند از رمزارز استفاده کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *