تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

جیم کرامر: من به پولم بیشتر از بایننس اعتماد دارم

جیم کرامر به بایننس ضربه می زند
مجری برنامه Mad Money CNBC (پول دیوانه)، جیم کرامر، این هفته در مجموعه‌ای از توییت‌ها درباره قابل اعتماد بودن صرافی ارزهای دیجیتال بایننس تردید کرد. کرامر یک مدیر پیشین صندوق تامینی است که یکی از بنیانگذاران Thestreet.com، یک وب سایت خبری مالی و سوادآموزی است. او روز جمعه در توییتی نوشت: چرا هیچ استراتژیستی وجود ندارد که بگوید بیشتر رمزارزها بی‌ارزش هستند، پس آن‌ها را بفروشید؟ چرا افراد مسئول نمی‌توانند بپذیرند که بایننس پس از اتفاقی که برای FTX افتاد، مشروعیت واقعی ندارد؟

صرافی رمزنگاری که توسط Sam Bankman-Fried (SBF) تأسیس شد، در 11 نوامبر اعلام ورشکستگی کرد و حدود یک میلیون مشتری و سرمایه‌گذار میلیاردها دلار را از دست دادند. Bankman-Fried در باهاما و دولت ایالات متحده دستگیر شده است و چندین تنظیم کننده اتهامات کلاهبرداری را علیه SBF و صرافی ارزهای دیجیتال مطرح کرده‌اند.

مجری Mad Money همچنین Binance را با پلتفرم شرط‌بندی ورزشی فانتزی Draftkings مقایسه کرد که به عنوان قمار غیرقانونی در بسیاری از کشورها و ایالات ایالات متحده ممنوع است. کرامر در توییتی نوشت: من به پولم در پیش‌نویس‌ها بیشتر از بایننس اعتماد خواهم کرد.

تنها دو روز پیش، کرامر به صورت رمزآلود از دنبال کنندگان توییتر خود پرسید: «آیا شما هم مثل من به بایننس اطمینان دارید؟» بسیاری از کاربران در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به میزبان Mad Money پاسخ دادند و طعنه زدند که هر شرکتی که Cramer مخالف باشد، شاید خرید خوبی خواهد بود.

مت اودل، توسعه‌دهنده و پادکست بیت‌کوین، درباره مقایسه Cramer’s Draftkings اظهار داشت: «من مجبور نیستم به هیچ یک از شرکت‌ها اعتماد کنم. بر خلاف شما، من خودم ثروتم را بدون اعتماد نگه می‌دارم که به آن بیت‌کوین می‌گویند. بایننس، پیش‌نویس‌ها، بانک چیس و همه نیاز به اعتماد دارند. همانطور که اعتماد در سراسر موسسات ما از بین می‌رود، ارزش سرمایه به حداقل رساندن اعتماد برای بسیاری آشکار خواهد شد.

کرامر روز پنجشنبه در CNBC گفت: “من گمان می‌کنم باید درباره ارزهای دیجیتال منفی باشید. من نسبت به XRP، LTC، و DOGE منفی هستم، زیرا نتوانستم کسی را پیدا کنم که آن‌ها را بگیرد. این مانند 80 میلیارد دلار غیر بیت‌کوین است که قرار است از بین برود.” هفته گذشته، او به سرمایه‌گذاران توصیه کرد که از کریپتو بیرون بروند و تأکید کرد که «برای فروش یک موقعیت افتضاح هرگز دیر نیست». پس از سقوط FTX، کرامر بانکمن‌فرید را یک دروغگوی بیمارگونه، یک کلاهبردار و یک احمق بی‌خبر نامید.

میزبان Mad Money روی بیت‌کوین، اتر و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) سرمایه‌گذاری می‌کرد، اما سال گذشته همه دارایی‌های رمزنگاری خود را فروخت. او به تازگی به اشتراک گذاشته است: «به شما گفتم که مدت‌ها پیش بیت‌کوین و اتریومم را فروختم و از درآمد حاصل از آن برای خرید یک مزرعه بسیار زیبا استفاده کردم. کرامر به سرمایه‌گذاران توصیه کرده است که از سرمایه‌گذاری در دارایی‌های سفته‌بازی، از جمله کریپتو خودداری کنند، در حالی که فدرال رزرو همچنان به تشدید اقتصاد ادامه می‌دهد.

بازگشت به لیست