رمزارز, فناوری و تجارت

جیمز بولارد اطمینان دارد که بیت‌کوین هیچ تهدیدی برای دلار ندارد

جیمز بولارد، رییس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس، دیدگاه خود را درباره آینده بیت کوین به اشتراک گذاشته است. او اطمینان دارد که ارز رمزپایه هیچ تهدیدی برای دلار آمریکا ندارد. بولارد با اشاره به عدم محبوبیت نسخه های مختلف دلار که قبل از جنگ داخلی توسط بانک ها صادر شده بود، پیش بینی می کند سرنوشت مشابهی برای بیت کوین نیز اتفاق بیفتد.

جیمز بولارد هفته گذشته در مصاحبه ای با CNBC گفت كه افزایش علاقه به بیت کوین، همراه با قیمت های بالای همیشگی، تهدیدی برای دلار آمریكا به عنوان ارز ذخیره جهان نیست. بولارد در مورد معاملات گسترده مالی با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مختلف که توسط دولت ها صادر نشده است، ابراز نگرانی کرد.

او سپس به زمان قبل از جنگ داخلی اشاره کرد و توصیف کرد که در آن زمان معمولاً بانک ها ارزهای خود را صادر می کردند و وضعیت کنونی را به موسسات مالی- مانند بانک آمریکا، JPMorgan و Wells Fargo – تشبیه کرد که همگی انواع متفاوتی از دلار را داشتند و همه با آن تجارت می کردند و مردم اصلاً این کار را دوست نداشتند. فکر می کنم در بیت کوین هم همین اتفاق رخ دهد.

بولارد در مورد اینکه بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر تهدیدی برای دلار آمریکا هستند، تأکید کرد که رقابت چیز جدیدی نیست و قرن هاست که وجود دارد. وی گفت که این یک رقابت ارزی است و سرمایه گذاران یک پناهگاه امن را می خواهند. آنها یک ذخیره ارزشی پایدار می خواهند که سرمایه گذاری خود را با آن ارز انجام دهند.

رئیس بانک مرکزی فدرال رزرو سنت لوئیس اشاره به نمونه هایی از یورو و ین ژاپن به عنوان ارزهای رقیب کرد و گفت: هیچ یک از آنها قرار نیست جای دلار را بگیرند.در همین حال، برخی از تحلیلگران به اندازه بولارد نسبت به دلار آمریکا خوش‌بین نیستند. روچیر شارما، استراتژیست ارشد جهانی مدیریت سرمایه گذاری مورگان استنلی، هفته گذشته گفت که بیت کوین همچنین در تلاش است تا از دلار به عنوان وسیله مبادلاتی سبقت بگیرد. در روسیه،میزان طلا از دلار آمریکا در ذخایر این کشور فراتر رفته است زیرا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بر روی دلارزدایی تمرکز دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *