رمزارز, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری, مقالات

جرایم رمزنگاری به 0.3٪ از کل فعالیت‌های ارزهای دیجیتال در 2020 کاهش یافت

مطالعه شرکت تحلیلی بلاک چین Chainalysis نشان می دهد که جرم و جنایات مربوط به ارزهای رمزپایه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. سهم مجرمانه همه فعالیت های رمزنگاری در سال 2020 فقط به 0.34٪ کاهش یافت. البته این ادعا با اظهارات اخیر جانت یلن ، نامزد وزیر خزانه داری ایالات متحده و کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا مبنی بر اینکه ارزهای رمزپایه بیشتر برای تأمین مالی غیرقانونی استفاده می شود ، مغایرت دارد.

طبق یافته های گزارش جرایم رمزنگاری Chainalysis که در این هفته به اشتراک گذاشته شده است ارز رمزپایه برای مجرمان نیز جذابیت دارد ، دلیل اصلی آن وجود نام مستعار و سهولت ارسال سریع وجوه به هرجای دنیا است. خبر خوب این است که جرم و جنایات مربوط به ارزهای دیجیتال به میزان قابل توجهی در سال 2020 کاهش یافته است و سهم مجرمانه از کل فعالیت های ارزهای دیجیتال فقط به 0.34٪ یا 10.0 میلیارد دلار کاهش یافته است. این شرکت توضیح داد که در سال 2019 ، “فعالیت های جنایی 2.1٪ از کل معاملات ارزهای دیجیتال یا تقریباً 21.4 میلیارد دلار نقل و انتقالات را نشان می داد.

سهم فعالیت های مجرمانه

یافته های Chainalysis با اظهارات اخیر وزیر خزانه داری ایالات متحده، جانت یلن و رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد مغایرت دارد. یلن روز سه شنبه گفت که بسیاری از ارزهای رمزپایه “عمدتا برای تأمین مالی غیرقانونی” استفاده می شود. البته یک اقتصاددان مشهور اظهارات لاگارد را “ظالمانه” خواند. وی تأکید کرد، “همه ما می دانیم که اکثریت قاطع پولشویی در سطح جهان با ارزهای فیات، به ویژه دلار و یورو انجام می شود.”

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *