تجارت, فناوری, فناوری و تجارت

توییتر به دادستان آگاهی داد که ایلان ماسک هم‌اکنون در بازرسی مقامات فدرال است

بر اساس یک پرونده قضایی توسط این غول رسانه اجتماعی، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیسکس به دلیل رفتارش در ارتباط با خرید 44 میلیارد دلاری توییتر تحت بازجویی فدرال قرار دارد. توییتر مدعی است که “از طریق وکیل، مکاتبات اساسی با آن مقامات در مورد تحقیقات آنها رد و بدل شده است.”
توییتر می‌گوید مقامات فدرال در حال تحقیق درباره ایلان ماسک هستند.
توییتر در یک پرونده قضایی که روز پنجشنبه منتشر شد فاش کرد که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در رابطه با پیشنهاد 44 میلیارد دلاری خود برای خرید این پلتفرم رسانه اجتماعی تحت تحقیقات فدرال قرار دارد.
وکلای توییتر در نامه‌ای به تاریخ 6 اکتبر خطاب به قاضی کاتالین سنت جود مک کورمیک که بر پرونده شرکت علیه ماسک نظارت می‌کند، خاطرنشان کردند که از 22 جولای اسناد مربوط به تحقیقات را از ماسک می‌خواهند.
ایلان ماسک در حال حاضر توسط مقامات فدرال به دلیل رفتارش در ارتباط با خرید توییتر تحت تحقیق است. او از طریق وکیل، مکاتبات اساسی با آن مقامات در مورد تحقیقات آنها رد و بدل کرده است.
وکلای دادگستری ضمن تاکید بر اینکه این اسناد «موضوعات کلیدی این دعوا را دارد»، تأکید کردند: «توئیتر ماه‌ها پیش درخواست ارایه آن اسناد را داده بود. اما با محاکمه تنها 11 روز دیگر، [متهمان] هنوز آنها را معرفی نکرده‌اند.»
وکلای توییتر در نامه خود همچنین به نامه ای اشاره کردند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ظاهراً به ماسک در ماه ژوئن ارسال کرده بود. به گفته توییتر، SEC به دنبال اطلاعات مربوط به توییتی بود که ماسک در ماه مه منتشر کرد، که نشان می‌دهد تا زمانی که این شرکت رسانه‌های اجتماعی اطلاعات بیشتری درباره حساب‌های اسپم و کلاهبرداری در این پلتفرم به او ارائه نمی‌کند، «معامله نمی‌تواند پیش برود».
SEC همچنین توییتر را در مورد روش این شرکت برای شناسایی حساب‌های اسپم مورد بررسی قرار داد. در نامه‌ای به تاریخ 27 ژوئیه، SEC به توییتر گفت: «ما بررسی پرونده‌های شما را تکمیل کردیم. یادآور می‌شویم که علی‌رغم هرگونه بررسی، اظهارنظر، اقدام یا عدم اقدام کارکنان، مسئولیت صحت و کفایت افشای اطلاعات را بر عهده شرکت و مدیریت آن می‌باشد.»
ماسک در ابتدا با خرید توییتر در ماه آوریل به مبلغ 44 میلیارد دلار موافقت کرد. با این حال، او متعاقباً سعی کرد از توافق عقب نشینی کند و توییتر را به نقض اساسی توافق متهم کرد. او در ماه جولای به طور رسمی به پیشنهاد خود برای خرید توییتر پایان داد و مدعی شد که این شرکت رسانه‌های اجتماعی در مورد تعداد ربات‌ها و حساب‌های جعلی در پلتفرم خود شفاف نبوده است. ماسک دلایل متعددی را برای پایان دادن به این معامله بیان کرد.
توییتر متعاقباً از مدیرعامل تسلا شکایت کرد تا او را مجبور به بستن قرارداد کند. ماسک از توییتر شکایت کرد. قرار بود دو طرف در 17 اکتبر در دادگاه سلطنتی دلاور محاکمه شوند.
با این حال، هفته گذشته ماسک گفت که توییتر را با قیمت توافقی 54.20 دلار برای هر سهم خریداری خواهد کرد. دادگاه تا 28 اکتبر به او مهلت داد تا برای جلوگیری از محاکمه، این خرید را تعطیل کند. ماسک گفت که خرید توییتر باعث تسریع ایجاد “X، برنامه همه چیز” می‌شود.

بازگشت به لیست