فناوری و تجارت, مقالات

توسعه‌دهنده ارشد بیت‌کوین طرح استعفا را تأیید می‌کند

ولادیمیر ون درلان، توسعه‌دهنده برتر بیت‌کوین، در توییتی تایید کرد که از پروژه بیت‌کوین استعفا می‌دهد. او از «فرسودگی شغلی» و «جنگ‌های عجیب و غریب در شبکه‌های اجتماعی» به عنوان دلایل اصلی اتخاذ این تصمیم یاد می‌کند.

لازم به ذکر است که ون در لان (Van der Laan) دومین جانشین ساتوشی ناکاموتو، فرد مستعار سازنده بیت کوین است. او یکی از معدود افرادی در جهان است که به Core Github بیت کوین دسترسی دارد. در هشت سال گذشته، او به عنوان نگهدارنده اکوسیستم بیت کوین خدمت کرده است.

ون در لان (Van der Laan) در پاسخ به یک کاربر توییتر بود که به یک “اشکال تورمی” که توسط یک توسعه‌دهنده بیت‌کوین سال‌ها پیش منتشر شد، اشاره کرد که می‌توانست بیت کوین را از بین ببرد. او در توییتی نوشت: «همه اشتباه می‌کنند، یک باگ به همان اندازه تقصیر دیگران است که آن را بررسی نمی‌کنند و به هر حال چرا اکنون این موضوع را مطرح می‌کنیم؟» وی اضافه کرد که این انتقاد یکی از دلایلی است که پیدا کردن توسعه دهندگانی که مایل به مشارکت در هسته بیت کوین هستند بسیار سخت است. “گاهی اوقات انتظارات غیرمنطقی و غیرانسانی است، هیچ بخش دیگری وجود ندارد که شما شخصاً به دلیل اشکالات مورد حمله قرار گرفته باشید.” او تأیید کرد که “زمان آن رسیده که او وارد زمینه های دیگری بشود.”

 

بازگشت به لیست