رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, مقالات

تحلیل بیرون رفتن آلامدا از صرافی FTX ایالات متحده

گزارش‌ها حاکی از آن است که Alameda Research، چند روز پیش از خبر ورشکستگی این صرافی، بیشترین سرمایه را از FTX US، بازوی ایالات متحده FTX برداشت. شرکت اطلاعاتی Arkham گفت: بیشتر ارزهای رمزنگاری شده برداشته شده به کیف پول‌های وابسته به FTX International فرستاده شده‌اند و این نشان می‌دهد که Alameda ممکن است برای ایجاد پل میان این دو نهاد کار کرده باشد.

آرکام توییت کرد: Arkham جریان‌های FTX US را در چند روز پایانی پیش از سقوط تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که Alameda بیشترین سرمایه را با 204 میلیون دلار برداشت کرده است.

Arkham اضافه کرد که هشت آدرس مختلف را شناسایی کرده است که Alameda Research دارایی‌های رمزنگاری شده را که خارج کرده است، منتقل کرده است. این شرکت اطلاعات رمزنگاری اشاره کرد که از 204 میلیون دلار:

142.4 میلیون دلار (69.8٪ از کل) به کیف پول های متعلق به FTX International ارسال شد که نشان می دهد Alameda احتمالاً برای ایجاد پل بین این دو نهاد فعالیت می کرده است.

بعد از 6 نوامبر، Alameda فقط استیبل کوین‌های USD، BTC و اتر را از FTX US خارج کرد. علاوه بر این، از 204 میلیون دلار برداشت شده، 38.06 میلیون دلار در بیت کوین (18.7 درصد)، 49.39 میلیون دلار به صورت اتریوم (24.2 درصد) و 116.52 میلیون دلار در استیبل کوین های دلار آمریکا (57.1 درصد) بوده است.

Alameda Withdrew $204M in Crypto From FTX US Days Before Exchange Collapsed

آلامدا چند روز پیش از ورشکستگی صرافی، 204 میلیون دلار رمزارز را از FTX ایالات متحده بیرون برده است

Arkham توضیح داد: “wBTC برداشت شده به کیف پول Merchant Alameda WBTC ارسال شد و سپس به طور کامل با بلاک چین BTC پل شد.”، Arkham اضافه کرد که از ETH برداشته شده، 35.52 میلیون دلار به FTX و 13.87 میلیون دلار به یک فعال بزرگ ارسال شد. کیف پول معاملاتی این شرکت اطلاعات رمزنگاری خاطرنشان کرد:

توکن‌های با ثبات USD بین USDT، USDC، BUSD و TUSD تقسیم شدند.

Arkham همچنین به اشتراک گذاشت که 10.04 میلیون دلار USDT برای Binance و 32.17 میلیون دلار USDT به USDC مبادله و به FTX ارسال شد. علاوه بر این، 47.379 میلیون دلار USDT، 10.151 میلیون دلار USDC، 16.285 میلیون دلار به صورت BUSD و 500 هزار دلار به TUSD به FTX ارسال شد.

FTX و حدود 130 شرکت وابسته، از جمله FTX US و Alameda Research، در 11 نوامبر برای ورشکستگی فصل 11 ثبت نام کردند. جان جی ری، سوم، که جایگزین سم بانکمن-فرید (SBF) به عنوان مدیر عامل گروه FTX شد، به دادگاه ورشکستگی: «هرگز در حرفه‌ام چنین شکست کاملی در کنترل‌های شرکتی و فقدان کامل اطلاعات مالی قابل‌اعتماد که اینجا اتفاق افتاده است ندیده‌ام».

بازگشت به لیست