تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

بزرگترین بندر عمان به TradeLens، بستر مبادلاتی مبتنی بر بلاکچین می‌پیوندد

بندر صلاله یکی از بزرگترین بنادر کشور عمان در خاورمیانه، به TradeLens – بستر زنجیره تأمین و تبادل اطلاعات تجاری است که با استفاده از فناوری بلاکچین پشتیبانی می شود- که توسط IBM و Maersk تأسیس شده است، پیوست. TradeLens از نوآوری IBM Blockchain  به عنوان چارچوبی برای زنجیره های تأمین مبادلات دیجیتالی و تجاری استفاده می‌کند و به شرکای تجاری مختلف اجازه می دهد بدون ایجاد حریم خصوصی، جزئیات و محرمانه بودن معاملات، با ایجاد یک نمایش مشترک از معاملات همکاری کنند.

مطابق تایمز عمان، بندر صلاله از اواخر سال 2020 قصد دارد تحولات دیجیتالی را در کارهای روزمره خود ارائه دهد. این بندر TradeLens  را به عنوان ابزاری حیاتی که استاندارد شفاف جهانی را برای مشارکت فراهم می کند، پذیرفته است.

مارک هاردیمان، مدیرعامل بندر صلاله، گفته است: “پیوستن به TradeLens یک گام مهم رو به جلو برای بندر صلاله در حمایت از مدرن سازی اکوسیستم تجارت است. لجستیک به عنوان یکی از ارکان اصلی تنوع اقتصادی برای سلطنت عمان شناخته شده است. استفاده از فناوری بلاکچین در تمام جنبه ها نه تنها باعث افزایش جذابیت بندر برای این شرکت های تجاری می شود بلکه از توسعه مدل های جدید تجاری پشتیبانی می کند که می تواند از موقعیت جغرافیایی Salalah بیشتر استفاده کند .”

از سوی دیگر، مدیر توسعه شبکه Maersk GTD ، توماس اسپروت، گفت: ” ارتقا زیرساخت های بندر صلاله عمان به منظور ایجاد یک اکوسیستم قوی برای تجارت در خاورمیانه همچنان ادامه می‌یابد. این اکوسیستم توانایی استفاده از بلاکچین را به عنوان یکی از اجزای اصلی در تحریک نوآوری بیشتر در منطقه دارد. یکپارچه سازی داده ها با یک مشتری مهم مانند بندر صلاله عمان یک نقطه عطف مهم برای TradeLens است و یک قدم موثر برای ادامه همکاری محسوب می شود و راه های جدیدی را برای کار در اکوسیستم زنجیره تامین برای افزایش کارایی و دید افراد درگیر باز می‌کند.”

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *