تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

بزرگترین بانک ژاپنی (MUFG) برای ورود به متاورس آماده می‌شود

MUFG، بزرگترین بانک در ژاپن، در نظر دارد در سال 2023 خدمات مالی را از راه متاورس ارایه دهد. این غول مالی با ANA Holdings، یک کنسرسیوم هلدینگ متمرکز بر شرکت‌های حمل و نقل هوایی، شریک شده است تا بخشی از متاورس Granwhale ANA باشد و فروش محصولات مالی در این پلتفرم در سال آینده را بررسی کند.

بزرگترین موسسه مالی در ژاپن، MUFG، در حال حرکت برای ورود به متاورس است. در 7 نوامبر، این شرکت آگاهی داد که با ANA Holdings، کنسرسیومی از شرکت‌های اختصاص یافته به خدمات مسافرت هوایی و حمل و نقل، همکاری می‌کند تا بخشی از پلتفرم دیجیتالی آینده ANA باشد. انتظار می‌رود این پلتفرم با 38 میلیون کاربر شروع به کار کند که مطابق با مسافت پیموده شده اعضای شرکت است.

پلتفرم متاورس به نام ANA Granwhale پیش‌بینی می‌شود که در سال 2023 عملیاتی شود. مشتریان این شرکت می‌توانند با آواتارهای خود در دنیای سه بعدی پرسه بزنند و با فروشگاه ها و غرفه های مختلف در دنیای مجازی تعامل داشته باشند MUFG، ANA وSompo Japan، یک شرکت بیمه، امکان انجام تکاپوهای ویژه خود را در متاورس بررسی خواهند کرد و قوانین و مقررات مربوط به این موضوع را بررسی خواهند کرد.

هدف MUFG این است که بتواند خدمات مالی خود را به کاربران این پلتفرم متاورس ارایه دهد. سومپو ژاپن همچنین انتظار دارد که بتواند برای ضررهای احتمالی مربوط به معاملات انجام شده در metaverse بیمه بفروشد.

 

متاورس به عنوان وسیله‌ای برای جذب کاربران و مخاطبان نو

هدف برخی از این شرکت‌ها از ورود به چنین دنیای فراجهانی ساده است: استفاده از این پلتفرم‌ها به عنوان وسایل نقلیه برای جذب مخاطبانی که در غیر این صورت دسترسی به آن‌ها دشوار بود.MUFG  تفاوتی ندارد، زیرا انتظار دارد کاربران جوان را با این حرکت جذب کند، جمعیتی که برای چنین موسساتی سخت بوده است.

لالیگا، لیگ برتر فوتبال در اسپانیا نیز با هدف نزدیک‌تر کردن کاربران جوان به فعالیت‌های خود وارد جهان متاورس می‌شود.

در عین حال، این شرکت‌ها باید عملیات خود را با متاورس تطبیق دهند و تأیید KYC و دیگر فرآیندها را برای مطابقت با قوانین و مقررات در دنیای دیجیتالی که آواتارها به هویت کاربرانشان مرتبط نیستند، شامل شوند.

بانک‌های دیگر در آسیا نیز در حال حرکت به دنیای مجازی هستند. در سپتامبر، DBS، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های آسیای جنوب شرقی، اعلام کرد که در حال خرید قطعه زمین در Decentraland به عنوان بخشی از فشار متاورس خود است.

بازگشت به لیست