تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

بزرگترین اتفاقات ناامیدکننده ارزهای دیجیتال سال 2020

در حالی که تنها چند روز از سال 2020 باقی مانده است، قصد داریم نگاهی به برخی از اتفاقات ناامیدکننده صنعت ارزهای رمزنگاری شده در طول سال بیندازیم. سال 2020 سال مهمی برای ارزهای دیجیتال  بوده است، اما چند اتفاق قابل توجه وجود داشته است. علی رغم پذیرش روزافزون ارزهای دیجیتال، برخی از دولت ها هنوز در حال ایجاد سیاست هایی هستند که این نوآوری را خفه کند و کشورهای خود را در زمینه اقتصاد دیجیتال در حال ظهور، عقب نگه دارند.

در سال 2020، بودجه قابل توجهی از مبادلات ارزهای رمزنگاری شده درکیف پول های آسیب پذیر قرار دارند. با اینکه سرقت ارزهای دیجیتال در طول سال به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ولی گزارشات مربوط به هک شدن سیستم عامل ها و سپرده گذاری کاربران و سپرده ها، کمتر از سالهای گذشته نیست حتی اگر چنین اخباری به سختی در بازار این روزها تأثیر بگذارد. در خصوص مبادلات، هنوز چندین سیستم عامل با کیفیت بالا نتوانسته اند پروتکل هایی مانند Segregated Witness یا SegWit  را بهبود بخشند. کاربران هنوز بیش از آنچه که باید هزینه معاملات را پرداخت می کنند.

  • خفه کردن مقررات رمزنگاری:

در حالی که امسال شاهد وضوح بیشتر نظارت بر فضای رمزنگاری بودیم ، برخی از دولت ها اطمینان داشتند که این یک قدم رو به جلو و در ادامه چند قدم رو به عقب در حوزه مقررات ارزهای رمزپایه است. در اتحادیه اروپا، با توجه به افزایش هزینه های منطبق شدن با این قوانین، استانداردهای سختگیرانه ضد پولشویی، برخی از مبادلات را منحل کرده اند.

بسیاری از کشورها اکنون در تلاشند تا CBDC های خود را ایجاد کنند. در ایالات متحده، برخی از دموکرات ها در کنگره اخیراً از لایحه ای حمایت کردند که توسعه دهندگان Stablecoins (ارزهای رمزپایه ای هستند که قیمت آنها از طریق سیاست پولی فعال یا خودکار با هدف نوسان کم در رابطه با پول ملی ، سبد ارزی یا دارایی های دیگر کنترل می شود)، را به داشتن مجوزهای بانکی ملزم می کند. در همین راستا بسیاری از افراد در فضای ارزهای رمزنگاری استدلال کردند که چنین مقرراتی باعث دلسرد شدن استارت آپ های رمزارزها می شود.

همچنین دولت هند بدون هیچ موضع گیری مشخصی در مورد مقررات رمزنگاری سال را به پایان می رساند. گذشته از اینکه دادگاه عالی در ماه مارس ممنوعیت ارائه خدمات به مبادلات ارزهای دیجیتال توسط بانک ها را لغو کرد اما از نظر وضوح نظارتی ارزهای رمزنگاری کشور، اتفاق خاصی نیفتاده است.

کاشف رازا ، یکی از بنیانگذاران شرکت حقوقی Crypto Kanoon ، متمرکز بر بلاک چین، گفت که عدم موفقیت دولت این کشور در تدوین یک چارچوب قانونی روشن برای بخش ارزهای رمزپایه مایه ناامیدی سهامداران است. او افزود:

“بسیاری از مردم هند شاهد رشد این بازار هستند. آنها می خواهند وارد شوند اما نگران آینده کریپتوکارنسی در هند هستند. وضعیت گیج کننده مقررات در هند باعث نابودی نوآوری در فضای استارت آپ می شود زیرا برای شرکت های نوپا بسیار سخت است که یک سرمایه دار را متقاعد کنند تا در این زمینه سرمایه گذاری کند و هر روز که می گذرد هند فرصتی را در این فضا از دست می دهد.

  • عدم تصویب گسترده پروتکل های بهبود بیت کوین:

تفسیر رسانه های اجتماعی بیان می کند که صرافی ها ترجیح می دهند “قمارخانه های بیت کوین” باشند تا اینکه از پیشرفت های مهم بیت کوین پشتیبانی کنند. سامسون موو، مدیر ارشد استراتژی Blockstream ، در این باره به Cointelegraph گفت:

“بیشتر صرافی ها بیش از آنکه به بهبود زیرساخت های بیت کوین برای کاربران خود بپردازند، بیشتر به دنبال ایجاد altcoins جدید برای افزایش حجم هستند”.

  • جمع بندی:

با وجود این به طور کلی سال 2020 یک سال برجسته برای ارزهای دیجیتال شده است و انتظار می رود در سال جدید یک صنعت محوری باشد و احتمالاً تمرکز اصلی ارزهای دیجیتالی در رابطه با بانک های مرکزی باشد ولی یادآوری عوامل بالا که منجر شد صنعت رمزارزها در سال 2020 به موفقیت بیشتر نرسد نیز بسیار مهم است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.