استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, مقالات

بایننس ذخیره خود را برای بیت‌کوین منتشر می‌کند

در 25 نوامبر، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات روزانه، سیستم اثبات ذخیره بیت‌کوین (POR) خود را با استفاده از رویکرد مرکل منتشر کرد. در زمان نگارش این مقاله، عکس فوری ارایه شده توسط بایننس نشان می‌دهد که ذخایر زنجیره‌ای شرکت برابر با 582،485 بیت‌کوین است، در حالی که موجودی خالص مشتری شرکت تقریباً 575،742 بیت‌کوین است.

نسبت اثبات ذخایر بیت‌کوین بایننس در حال حاضر 101 درصد است
بایننس سیستم اثبات ذخایر این شرکت را در رابطه با کش بیت‌کوین (BTC) که این شرکت در اختیار دارد منتشر کرده است. ویژگی POR در ابتدا با ذخایر بیت‌کوین بایننس شروع می‌شود، اما شبکه‌های دیگری نیز در چند هفته آینده افزوده می‌شوند. این خبر در پی فروپاشی اخیر FTX و اصرار جامعه کریپتو بر این است که پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال متمرکز ذخایر خود را اثبات کنند. علاوه بر جامعه کریپتو، مدیران صرافی مانند جسی پاول از کراکن نیز در گفتگوی POR شرکت کردند.

دو روز پیش، Bitcoin.com News در مورد تفسیر پاول درباره لیست‌های به اصطلاح POR که به سادگی آدرس‌های ارزهای دیجیتال را به نمایش می‌گذارد، گزارش داد. پاول گفت این لیست از آدرس‌ها ممیزی‌های POR قانونی نیستند و او تاکید کرد که یک حسابرسی POR واقعی “نیاز به اثبات رمزنگاری موجودی مشتری و کنترل کیف پول دارد.” پاول همچنین یک پست وبلاگی را که در سال 2014 نوشته شده بود به نام “اثبات ذخایر بیت کوین شما” به اشتراک گذاشت که در مورد رویکرد مرکل بحث می‌کند. اساساً، از آنجا که صرافی‌ها از صدها آدرس استفاده می‌کنند، می‌توان از درخت Merkle برای ادغام تمام داده‌ها در یک هش استفاده کرد، که سپس می‌تواند توسط هر کسی به صورت رمزنگاری تأیید شود.

فهرست اثبات ذخیره نیک کارتر یا «دیوار مشاهیر»، پلتفرم‌های تجاری متمرکزی را فهرست می‌کند که ممیزی‌های «POR کامل» را ارسال کرده‌اند. در زمان نگارش مقاله، پنج پلتفرم رمزنگاری وجود دارد که PORهای کاملی را به اشتراک گذاشته‌اند که رویکرد مرکل را در دیوار مشاهیر نشان می‌دهند. با این حال، سه مورد از آن‌ها (Coinfloor، Gate.io و HBTC)، ارزیابی‌های مبتنی بر Merkle را در می 2020، می 2021 و آگوست 2021 ارایه کردند. Kraken و Bitmex به‌روز هستند، زیرا ارزیابی‌های مبتنی بر Merkle را به اشتراک گذاشتند. Changpeng Zhao (CZ) مدیرعامل Binance در مورد شرکتی که POR شرکت را به اشتراک می گذارد، توییت کرد.

تعدادی از حامیان کریپتو از اشتراک بایننس POR شرکت راضی بودند. افشاگر معروف به Fatman به توییت CZ پاسخ داد. فاتمان گفت: «این شگفت انگیز است. “امیدواریم صرافی های کوچکتر به سرعت از این روند پیروی کنند. از شما برای پیشبرد این ابتکار بسیار مهم سپاسگزاریم. داشتن مدرک رمزنگاری مبنی بر پرداخت بدهی یک صرافی یک تغییر جدی بازی است.”

 

Binance Publishes Its Proof-of-Reserves System for Bitcoin Holdings, Additional Assets Coming Soon

آمار بیت کوین POR بایننس در 22 نوامبر 2022 ثبت شد

عکس فوری بایننس در 22 نوامبر 2022 در ساعت 23:59 بعد از ظهر ثبت شد. (UTC) و سوابق نشان می دهد که ذخایر زنجیره ای بایننس برابر با 582,485 بیت کوین است، در حالی که موجودی مشتریان برابر با 575,742 بیت کوین است. این به بایننس نسبت ذخیره ای در حدود 101 درصد می دهد و پست وبلاگ دارای بخشی است که می گوید کاربران می توانند برای تأیید دارایی های BTC خود که در بایننس نگهداری می شوند، کلیک کنند. برای اینکه کاربران بتوانند موجودی ها و تراکنش ها را تایید کنند، می توانند وارد بایننس شده و روی دکمه حسابرسی در قسمت کیف پول کلیک کنند. Binance توضیح می‌دهد: «می‌توانید Merkle Leaf و Record ID خود را در صفحه پیدا کنید.

افزون بر این، بایننس برنامه‌های آتی را برای لیست POR فاش کرده است که شامل موارد زیر است:

دسته بعدی POR را در دو هفته آینده راه اندازی کنید، از جمله دارایی‌های اضافی حسابرسان شخص ثالث را برای حسابرسی نتایج PoR درگیر کنید؛
پیاده سازی ZK-SNARK برای POR، بهبود حریم خصوصی و استحکام، و اثبات غیرمنفی بودن کل موجودی خالص خالص (USD) هر کاربر ZK-SNARKs برای PoR امکان اثبات ذخایر در خدمات اهرمی Binance را فراهم می کند. پست وبلاگ بایننس در پایان می‌گوید: «از آنجایی که بایننس خدمات حاشیه و وام را ارایه می‌کند، نتایج حسابرسی موجودی خالص، حقوق صاحبان سهام و بدهی هر کاربر را نشان می‌دهد، جایی که موجودی خالص = حقوق صاحبان سهام ـ بدهی.» به این ترتیب، کاربران انفرادی وجود خواهند داشت که دارایی منفی دارند. از این رو، ما همچنین در حال کار برای پیاده‌سازی ZK-SNARK ها هستیم، که برای اثبات اینکه آن کاربران دارایی‌های کافی دیگر برای پوشش وجوه با وثیقه دارند، استفاده می‌شود. این ثابت می‌کند که کل موجودی خالص (USD) هر کاربر غیرمنفی است.»

با وجود انتشار سیستم جدید POR بایننس، جسی پاول از کراکن با نحوه ارایه آن مخالفت کرد. «متاسفم اما نه. این POR نیست. پاول در توییتر خود نوشت: این یا ناآگاهی است یا ارایه نادرست عمدی. «درخت مرکل فقط صعودی است** بدون حسابرس برای اطمینان از اینکه حساب‌های دارای مانده منفی را درج نکرده‌اید. صورت دارایی بدون بدهی بی‌معنی است.» پاول افزود:

این به سادگی عبارت است از «اینجا یک هش از رکورد شما در صفحه گسترده BTC است.» خوب … اما نکته چیست؟ تمام هدف این است که بفهمیم آیا یک مبادله نگرانی بیشتری دارد یا خیر؟

بازگشت به لیست