تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

بانک مرکزی چین می‌گوید؛ تراکنش‌های ارز دیجیتال این کشور از 100 میلیارد یوان فراتر رفته است.

مقامات پولی چین فاش کردند که مخارج با ارز دیجیتال دولتی تا پایان ماه اوت از 100 میلیارد یوان، نزدیک به 14 میلیارد دلار فراتر رفته است. بیش از 5 میلیون تاجر در حال حاضر یوآن دیجیتال را در 15 منطقه چین می‌پذیرند، زیرا پکن به گسترش مناطق آزمایشی ادامه می‌دهد.
بانک خلق چین 360 میلیون پرداخت ارز دیجیتال را گزارش می‌دهد.
بانک خلق چین (PBOC) اعلام کرد که ارزش معاملات با ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) تا 31 اوت 2022 از 100 میلیارد یوان (13.9 میلیارد دلار) فراتر رفته است که از 88 میلیارد یوان تا پایان سال 2021 افزایش یافته است. چهار شنبه. بر اساس گزارش رویترز به نقل از تنظیم کننده سیاست پولی، این هزینه شامل 360 میلیون تراکنش است.
این داده‌ها زمانی منتشر شده است که مقامات مالی در پرجمعیت‌ترین کشور جهان به عرضه یوان دیجیتال (E-CNY) ادامه می‌دهند و به طور مداوم پوشش آزمایشی آن را افزایش می‌دهند. CBDC در 15 استان و شهرداری معرفی شده است و اکنون 5.6 میلیون تاجر نسخه دیجیتال یوان چین را می پذیرند.
مناطق آزمایشی نزدیک به 30 دور یارانه الکترونیکی CNY را در سال جاری شاهد بوده‌اند که بیشتر در کمپین‌های پاکت قرمز مانند یکی در شانگ‌های در بهار گذشته که 4.5 میلیون دلار یوان دیجیتال پراکنده شد، توزیع شده است. PBOC خاطرنشان کرد: هدف از این طرح‌ها تحریک مصرف، مبارزه با اثرات منفی همه‌گیری کووید 19 و ترویج حمل و نقل کم کربن است.
به گفته بانک مرکزی، اگرچه یوان دیجیتال تاکنون بیشتر برای پرداخت های داخلی و خرده فروشی استفاده شده است، اما پکن قصد دارد آن را به بخش های شرکتی و مالی، مالیات و امور دولتی نیز معرفی کند. همچنین می‌خواهد پلتفرم خود را به سیستم‌های پرداخت دیجیتال سنتی مانند Alipay و Wechat Pay متصل کند و به تازگی خواستار گسترش مجموعه سناریوهای مورد استفاده شده است.
گسترش پرداخت‌های مرزی با E-CNY نیز در برنامه است. بانک خلق چین به تازگی در آزمایش تسویه حساب‌های جهانی با چندین CBDC، همراه با مقامات پولی هنگ کنگ، تایلند و امارات متحده عربی، پروژه‌ای که توسط بانک تسویه بین المللی (BIS) هماهنگ شده است، شرکت کرد.
اقداماتی برای اتصال زیرساخت یوان دیجیتال به سیستم پرداخت دیجیتال محلی هنگ کنگ انجام شده است. منطقه اداری ویژه چین در حال آماده شدن برای آزمایش CBDC خود است. گمان می‌رود فاز آزمایشی دلار دیجیتال هنگ‌کنگ به نام E-HKD تا پایان سال آغاز شود و پس از رایزنی‌های عمومی در این زمینه انجام شود.

بازگشت به لیست