استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری, ماینر, مقالات

بانک مرکزی هند، RBI تأیید کرد که روپیه دیجیتال آزمایشی به زودی راه اندازی می‌شود.

بانک مرکزی هند (RBI) روز جمعه گزارشی با عنوان «یادداشت مفهومی ارز دیجیتال بانک مرکزی» منتشر کرد. RBI توضیح داد که سند 51 صفحه ای “اهداف، انتخاب ها، مزایا و خطرات انتشار” یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در هند را توضیح می دهد و اضافه می کند  که در حال بررسی مزایا و معایب معرفی دیجیتال بانک مرکزی است. ارز “برای مدتی”.

RBI تصریح کرد که CBDC آینده که به آن e₹ (روپیه دیجیتال) نیز گفته می شود، «به طور اساسی با اسکناس تفاوتی ندارد، اما دیجیتال بودن آن احتمالا آسان تر، سریع تر و ارزان تر است. جزئیات گزارش:

RBI در حال حاضر مشغول کار به سمت استراتژی پیاده‌سازی مرحله‌ای است، مراحل مختلف آزمایشی را طی می‌کند و به دنبال آن راه‌اندازی نهایی را طی می‌کند، و همزمان موارد استفاده‌ای را بررسی می‌کند که می‌توانند با حداقل یا بدون اختلال اجرا شوند.

این گزارش با اشاره به اینکه بانک مرکزی در حال بررسی جنبه های مختلف انتخاب های فناورانه موجود است، می افزاید: بسته به موارد استفاده مختلف، گزینه های تکنولوژیکی متعددی مورد آزمایش قرار گرفته و بر اساس نتایج، معماری نهایی تصمیم گیری می شود.

علاوه بر این، RBI در حال بررسی گزینه اجرای CBDC مبتنی بر حساب در بخش عمده‌فروشی و CBDC مبتنی بر توکن در بخش خرده‌فروشی با رویکرد درجه‌بندی شده است.

یادداشت مفهومی همچنین ویژگی‌های برنامه‌ریزی شده روپیه دیجیتال و رویکرد RBI برای معرفی یک ارز دیجیتال را توضیح می‌دهد. ملاحظات کلیدی مانند فناوری و انتخاب‌های طراحی، مکانیسم‌های صدور، مسائل مربوط به حریم خصوصی، و «پیامدهای معرفی CBDC بر سیستم بانکی، سیاست‌های پولی، [و] ثبات مالی» را مورد بحث قرار می‌دهد.

بازگشت به لیست