رمزارز, فناوری و تجارت

بانک مرکزی برزیل پروژه ارز دیجیتال خود را در سال 2024 راه‌اندازی می‌کند

روبرتو کامپوس نتو، رییس بانک مرکزی برزیل، گفته است که پروژه واقعی دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی برزیل (CBDC) می‌تواند در سال 2024 راه‌اندازی شود. کامپوس نتو همچنین به مزایایی که سامانه ارز دیجیتال می‌تواند به همراه داشته باشد، اشاره کرد. با ساختارهای مالی سنتی و موسسات مالی غیرمتمرکز (defi) یکپارچه شده است.

به گفته روبرتو کامپوس نتو، Real Digital ممکن است در سال 2024 آماده شود
برزیل یکی از کشورهایی است که در سال گذشته پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) داشته است. در حالی که هم‌اکنون تاریخ رسمی برای انتشار واقعی دیجیتال وجود ندارد، روبرتو کامپوس نتو، رییس بانک مرکزی برزیل، به عرضه احتمالی این ارز در سال 2024 اشاره کرده است. در رویدادی در 13 دسامبر، کامپوس نتو گفت: در سال 2024، من می‌خواهم یک نسخه داشته باشم. هنوز چالش‌های زیادی برای رسیدن به این برنامه وجود دارد، اما این چشم‌انداز، هدف ما است.

کامپوس نتو این را ممکن می‌داند در صورتی که آزمایش دیجیتال واقعی در سال 2023 آغاز شود و در همان سال به پایان برسد. با این حال، او همچنین تشخیص می‌دهد که چالش‌های زیادی در نقشه راه وجود دارد که می‌تواند تکمیل پروژه را به زمان دیرتری بیندازد.

Real Digital برای ادغام Defi در برزیل
کامپوس نتو همچنین به یکی شدن دیجیتال واقعی با دیگر ساختارهای سنتی و غیرمتمرکز مبتنی بر مالی اشاره کرد. یکی از وظایفی که بانک بر روی آن تمرکز دارد، پیاده‌سازی الگویی است که شامل واقعیت دیجیتال با Open Finance است، الگویی که با اشتراک‌گذاری داده‌ها، محصولات و خدمات بین نهادهای تحت نظارت را تقویت می‌کند.

این بدان معناست که برزیلی‌ها برای مدیریت همه ابزارهای مالی خود، مانند سپرده‌های بانکی واقعی دیجیتال، و همچنین دارایی‌های ارزهای دیجیتال، تنها به یک برنامه ویژه نیاز دارند. این نخستین بار نیست که کامپوس نتو به این مفهوم اشاره می‌کند. در ماه نوامبر، Campos Neto همچنین به یک برنامه ویژه اشاره کرد که همه کارکردهای ابزارهای مالی سنتی و قدیمی را در یک مرکز مشترک در بر می‌گرفت.

در نهایت، Campos Neto بیان می‌کند که ویژگی قابل برنامه‌ریزی واقعیت دیجیتالی امکان ادغام آن با ساختارهای نوین را فراهم می‌کند که می‌توانند سیستم‌های پرداخت مانند Pix را با اکوسیستم‌های Web3 پیوند دهند. وی در این باره اعلام کرد: بسیار مهم است که قابل برنامه‌ریزی باشد تا بتوانید قابلیت‌های نو را بیافزاید، در PIX، از نظر تئوری، می‌توانید یک قرارداد هوشمند در بالای آن قرار دهید.

بازگشت به لیست