تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

بانک مردمی چین برای توسعه ارز دیجیتال چین با گروه ant وابسته به Alibaba همکاری می کند

توسعه سریع ارز دیجیتال چین در حال انجام است زیرا PBoC (بانک مردمی چین) و Alibaba  یک توافق مشترک برای توسعه یوان دیجیتال چینی را نشان دادند. بانک مردمی چین و گروه ant وابسته به Alibaba  برای ایجاد بستری برای پشتیبانی از ارز دیجیتال بانک مرکزی با یکدیگر متحد شده اند. بر اساس گزارش گلوبال تایمز، PBoC  طی سه سال گذشته در زمینه توسعه e-CNY کار می کرده است.

حرکت به سمت e-CNY (یوان دیجیتال)

صدای آمریکا در تاریخ 3 مه اعلام کرد که بانک مرکزی چین و گروه ant وابسته به شرکت Alibabaبا تلاش متقابل توافق نامه توسعه یوان دیجیتال را امضا کرده اند. این حرکت به طور مشترک تبلیغ می شود و توسعه بر اساس پلتفرم Ant’s Group انجام خواهد شد.

این گزارش نشان داد که PBoC در سه سال گذشته با همکاری Tencent روی یوان دیجیتال نیز کار کرده است. علی رغم برخی اختلافات بین شرکت وابسته Alibaba و شرکت فناوری چند ملیتی Tencent که توسط دولت چین ایجاد شده است، هر دو سازمان همچنان متعهد به ساختن ساختار و کانال های توزیع CBDC هستند.

با این حال، فرانسیس لون – مدیر عامل شرکت Geo Securities  نگرانی هایی را در مورد ائتلاف بین یکی از بزرگترین ارائه دهندگان پرداخت در کشور با گروه ant و اوضاع سیاسی در چین مطرح کرد: ” مقامات چینی به گروه ant گفته اند که شما باید داده های خود را به بانک مرکزی تحویل دهید. چون تا زمانی که رئیس حزب کمونیست نباشد، داده ها در دست بخش خصوصی باقی نمی ماند. در مقابل، گروه ant خواستار توسعه است و اشاره كرد كه دخالت بیش از حد دولت باعث كاهش کارایی بخش صنعت می شود.”

ماهیت منحصر به فرد یوان دیجیتال

مقامات بانک مرکزی چین فاش کردند که CBDC آنها ابزاری برای نظارت دولت خواهد بود. فرانسیس لون به نوبه خود گفت که  CBDC  به دولت امکان می دهد معاملات هر کاربر را “مانند یک برادر بزرگتر” کنترل کند. وی ابراز امیدواری کرد که با گسترش یوان دیجیتال امتیاز بزرگی به چین داده می شود و در برخی مواقع، این کشور می تواند از سلطه اقتصادی ایالات متحده پیشی گیرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *