استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری, ماینر

بانک روسیه از لایحه استخراج کریپتو پشتیبانی می‌کند

مقام پولی در مسکو از آخرین تلاش قانونی برای قانونی کردن استخراج ارزهای دیجیتال حمایت کرده است. با این حال، تنظیم کننده می‌خواهد ارز دیجیتال استخراج شده به عنوان یک استثنا در بیرون از کشور یا فقط تحت رژیم‌های قانونی ویژه در روسیه فروخته شود.

بانک مرکزی روسیه پیشنهاد می‌کند که محدودیت‌هایی به قانون پیشنهادی استخراج کریپتو افزوده شود
بانک مرکزی فدراسیون روسیه (CBR) “از لحاظ مفهومی” از پیش نویس قانونی که به دنبال قانونی کردن بخش ماینینگ کریپتو است، حمایت می‌کند، اما در عین حال معتقد است که ارزهای دیجیتال به دست آمده در این فرآیند باید بیشتر در صرافی‌های خارجی و تنها به غیرنظامیان و ساکنان فروخته شوند.

سرویس مطبوعاتی این بانک در اظهار نظر برای خبرگزاری روسی اینترفاکس افزود که در صورت مبادله سکه‌ها در درون کشور، این امر باید منحصراً از راه پلتفرم‌های دارای مجوز که در یک محیط نظارتی کنترل شده فعالیت می‌کنند اتفاق بیفتد. یک نماینده توضیح داد: ما امکان برداشتن چنین محدودیت‌هایی را در چارچوب رژیم‌های قانونی آزمایشی می‌دهیم، مشروط بر اینکه تراکنش‌ها با ارزهای دیجیتال از طریق یک سازمان مجاز انجام شود.

این مقام تاکید کرد که مقام پولی به موضع خود پایبند است که تاکنون چندین بار بیان و تکرار کرده است که گردش ارزهای دیجیتال در فدراسیون روسیه “غیرقابل قبول” است.

در ماه نوامبر، گروهی از قانون‌گذاران لایحه‌ای را به دومای ایالتی، مجلس سفلی ارایه کردند که برای تنظیم استخراج ارزهایی مانند بیت‌کوین و دیگر فعالیت‌های رمزنگاری از راه اصلاحیه‌هایی در قانون کنونی کشور «درباره دارایی‌های مالی دیجیتال» طراحی شده بود.

این پیش نویس دو گزینه را برای فروش سکه‌های ضرب شده که توسط بانک روسیه ارجاع داده شده است، به ماینرها ارایه می‌دهد. در هر صورت، خدمات مالیاتی فدرال باید در مورد معاملات مطلع شود. پرداخت‌ها از راه روش‌های گوناگون از روبل روسیه حتی بر اساس قوانین فعلی ممنوع است، اما در بحبوحه تحریم‌ها، ایده قانونی کردن تسویه‌ حساب‌های ارزهای رمزنگاری شده فرامرزی مورد توجه قرار گرفته است.

با این حال، در لایحه ثبت شده اشاره‌ای نشده است که ارز دیجیتال استخراج شده باید فقط به افراد غیرمقیم روسیه فروخته شود و مفاد آن به یک “سازمان مجاز” برای تراکنش‌های انجام شده تحت رژیم‌های قانونی ویژه در داخل کشور اشاره نمی‌کند.

وزارت دارایی آخرین موضع بانک مرکزی را رد کرد
الکسی مویزف معاون وزیر دارایی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت که CBR دارای موقعیت جدیدی است که از نظر وی به منزله ممنوعیت استخراج معدن بیرون از رژیم‌های قانونی یادشده است. او گفت که دپارتمان او این سیاست “مجوز کامل” را نمی‌پذیرد.

برای ماه‌ها، این وزارتخانه و بانک بر سر برخورد قانونی با ارزهای دیجیتال در روسیه گفتگو می‌کردند، در حالی که Minfin موضع آزادانه‌تری داشت، مقام پولی ممنوعیت کلی فعالیت‌های مرتبط از جمله استخراج و تجارت را پیشنهاد کرد.

علیرغم این اختلافات ادامه دار، به نقل از آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازار مالی پارلمانی، اوایل این هفته اظهار داشت که انتظار دارد قانونگذاران قانون جدید را قبل از پایان سال تصویب کنند.

در همین حال، الکساندر براژنیکوف، مدیر اجرایی انجمن اقتصاد رمزنگاری، هوش مصنوعی و بلاک‌چین روسیه (راسیب)، خاطرنشان کرد که هنگام تلاش برای فروش در خارج از کشور، احتمالاً استخراج‌کنندگان روسی با محدودیت‌های مبادلات خارجی مواجه خواهند شد. و در حالی که تجارت سکه‌ها در مناطق نظارتی ویژه روسیه ایده خوبی است، استقرار آن‌ها دست‌کم یک سال به درازا می‌کشد.

بازگشت به لیست