رمزارز, فناوری و تجارت

بانک انگلستان برنامه‌های “اثبات مفهوم” کیف پول CBDC را می‌پذیرد

این بانک تصریح کرده است که کیف پول باید قابلیت انجام وظایف اساسی مانند تبادل ارز و درخواست پرداخت را داشته باشد و نرخ آن را نزدیک به 255000 دلار تعیین کرده است. بانک انگلستان (BOE) علاقه‌مند به دریافت “اثبات مفهوم” برای کیف پولی است که ظرفیت ذخیره ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را دارد. هیئت مبادلات (BOE) فراخوانی را برای پیشنهادهایی درباره بازار دیجیتال دولت بریتانیا در 9 دسامبر منتشر کرد. بازار دیجیتال یک وب سایت است که در آن نهادهای دولتی ممکن است برای ابتکارات دیجیتال به دنبال استخدام باشند.

افزون بر این، کیف پول باید نشان دهد که می‌تواند با استفاده از CBDC بارگیری و تخلیه شود، می‌تواند با استفاده از شناسه حساب یا کد QR، پرداخت‌های همتا به همتا را درخواست کند، و می‌توان از آن برای پرداخت آنلاین با شرکت‌ها استفاده کرد. همه این قابلیت‌ها باید وجود داشته باشد.

یک برنامه تلفن همراه برای iOS و Android، یک وب‌سایت برای کیف پول، یک وب‌سایت تجاری نمونه، و زیرساخت پشتیبان برای سرویس‌دهی به وب‌سایت و برنامه‌های کیف پول در حالی که اطلاعات کاربر و تاریخچه تراکنش‌ها را نیز حفظ می‌کند، تحویل‌های کلیدی این پروژه هستند. این پروژه همچنین این محصولات را تولید خواهد کرد.

این بانک اعلام کرد که “هیچ کاری” روی یک کیف پول نمونه CBDC انجام نشده است و “خود کیف پول کاربر نخواهد ساخت.”

برای پروژه اثبات مفهوم، که پیش بینی می شود در مجموع پنج ماه طول بکشد و هزینه آن 244500 دلار (یا 200000 پوند انگلیس) است، BOE تصمیم گرفته است تا پنج فروشنده مختلف را تجزیه و تحلیل کند.

در زمانی که این نوشتار نوشته شد، هیچ درخواستی ارسال نشده بود. BOE در گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد که دست‌کم تا سال 2030 برای ایجاد یک CBDC کار کند.

کار BOE به عنوان بخشی از پروژه Rosalind، یک آزمایش مشترک که با مرکز نوآوری بانک تسویه بین‌المللی (BIS) انجام می‌دهد، توسط کیف پول نمونه پشتیبانی می‌شود. هدف پروژه Rosalind ایجاد نمونه‌های اولیه یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) برای یک CBDC است.

رابط برنامه‌نویسی برنامه Rosalind نیز برای پیاده‌سازی در کنار کیف پول اثبات مفهوم آزمایش خواهد شد.

جرمی هانت، صدراعظم خزان‌‌داری، یک سری اصلاحات را در صنعت خدمات مالی بریتانیا در 9 دسامبر ارایه کرد. یکی از این اقدامات شامل انجام مشاوره درباره ایده‌هایی برای تشکیل CBDC است.

بازگشت به لیست