رمزارز, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

بانک‌ها باید اجازه نگه داری بیت‌کوین را داشته باشند!

رییس شرکت بیمه فدرال (FDIC) و یکی از بزرگترین قانون گذاران ارز های دیجیتال Jelena McWilliams در مصاحبه ای با رویترز در در کنفرانس Money 20/20 در لاس وگاس گفت:من فکر می کنم که زمان ان فرارسیده است که بانک‌ها ارز های دیجیتال مانند بیت کوین را برای خود و مشتریان ذخیره کنند.من فکر می کنم ما باید به بانک‌ها اجازه دهیم در این فضا به مدیریت و کاهش ریسک های خود بپردازند.

این اظهارات McWilliams در بحبوحه ایجاد یک تیم بین سازمانی متشکل از مقامات FDIC ،فدرال رزرو و دفتر کنترل ارزها (OCC) که سیاست های ارزهای دیجیتال را برای بانک های ایالات متحده هماهنگ می کنند بیان شد.

او در خصوص این گروه گفت:هدف ما در این گروه بین سازمانی این است که اساسا راهی برای بانک‌ها فراهم کنیم تا بتوانند به عنوان نگهبان دارایی های دیجیتال عمل کنند و از دارایی های دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده کنند.این گروه قصد دارد تا قوانین ذخیره ارز های دیجیتال را در ترازنامه های خود بازبینی کند کاری که قبل از ان ها شرکت های بورسی مانند تسلا و میکرواسترتژی انجام دادند.

این دیدگاه روشن می کند که بانک ها می توانند به بر اورده کردن نیاز های مشتریان خود برای محافظت از با ارزش‌ترین دارایی هایشان که امروزه شامل ده ها میلیون امریکایی می شود ادامه دهند.

بازگشت به لیست