استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری, ماینر

ایران 45000 ماینر بیت کوین را بدلیل استفاده غیرقانونی توقیف کرد!

پلیس نیرو انتظامی در ایران 45000 دستگاه استخراج بیت کوین را به دلیل استفاده غیرقانونی از برق دولتی توقیف کرده است. به گفته محمد حسن متوسلی زاده، رئیس شرکت توانیر، دستگاه های ماینر بیت کوین، 95 مگاوات در ساعت برق با قیمت ارزان تر مصرف کرده اند.

وزارت نیرو ایران اعلام کرد، استخراج کنندگان مجاز از پاییز تا بهار حدود 4800 ریال (0.11 دلار) به ازای هر کیلووات ساعت هزینه باید بپردازند درحالیکه نرخ یارانه ای ممکن است نصف باشد. رسانه های محلی در اوایل ماه جاری گزارش دادند، از سال 2019 زمانی که استخراج ارزهای دیجیتال در ایران قانونی شد، جمهوری اسلامی ایران 1620 مزارع استخراج غیر مجاز را تعطیل کرده است. این فارم ها 250 مگاوات برق مصرف کرده اند.

اکنون ایران به دلیل افزایش تقاضا در زمستان با کمبود شدید برق و در نتیجه قطع برق در سراسر شهرهای بزرگ مواجه است. دولت ماینینگ بیت کوین (BTC) را مقصر این امر می داند. در نتیجه، وزارت نیرو ایران به طور موقت تأمین برق 600 مگاواتی برای تمام استخراج کنندگان مجاز بیت کوین در کشور را قطع کرده و انرژی را به سوی مصرف خانگی هدایت کرده است.

مقامات همچنین یک فارم گسترده چینی-ایرانی را متوقف کردند. این تسهیلات متعلق به یک شرکت سرمایه گذاری است و گفته می شود از ده ها هزار ماینر M3 برای استخراج بیت کوین استفاده می کرده است. برخی از محققان ارزهای رمزنگاری شده استدلال کرده اند که اگرچه ماینرها مورد هدف قرار می گیرند اما آنها مسئولیت خاموشی های فعلی را ندارند واستخراج بیت کوین سهم بسیار کمی از کل مصرف برق ملی در ایران را تشکیل می دهد بویژه در زمستان که تقاضا به 40000 مگاوات می رسد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *