استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

اوکراین مرکز بزرگ استخراج Crypto Mining Data را در نیروگاه هسته‌ای ایجاد می‌کند

نیروگاه هسته‌ای متعلق به دولت اوکراین شرکتی را انتخاب کرد تا یک مرکز داده عظیم در Rivne برای عملیات استخراج ارز دیجیتال ایجاد کند و در یک فرآیند مناقصه، Energoatom  شرکت در زمینه انرژی واقع در شهر کیف اوکراین را برای مدیریت پروژه استخراج رمزارز نیروگاه هسته‌ای انتخاب کرد.

اپراتور این نیروگاه هسته‌ای انتظار دارد در سال 2022 مرکز داده را راه اندازی کند

بر اساس اسناد رسمی، این مرکز داده پس از تأمین اعتبار 317،620 دلار، در نیروگاه هسته ای ریون مستقر خواهد شد. تنها رقیب در مناقصه Ukrenergobudproek بود. شرکت ساخت و ساز انرژی انتظار دارد که ساختمان مرکز داده را تا 31 آگوست 2022 به پایان برساند. طبق اعلامیه، پیمانکار ملزم به ارسال اسنادی است که جزئیات کل روند را شرح می دهد که شامل “ثبت های دولت میزبان ، بایگانی های الکترونیکی و امکانات محاسباتی” است.

از نظر جزئیات فنی، نیروگاه هسته ای ظرفیت 2565 مگاوات دارد و در اواخر دهه 1970 ساخته شده است. همچنین عملیات تأسیسات هسته ای دولتی از ابتدای سال 1980 آغاز شد. همچنین در اکتبر سال 2020 ، Energoatom  یک قرارداد با شرکت غول استخراج رمزنگاری Bitfury امضا کرد. با وجود مرکز داده جدید ، رسانه های محلی معتقدند که استخراج کنندگان Bitfury می توانند عملیات خود را به مراکز نیروگاه منتقل کنند.

علاقه اوکراین به ساخت مراکز داده استخراج ارز دیجیتال در نیروگاه های هسته ای

معامله بین Energoatom و شرکت ساخت انرژی کیف حرکت تعجب آور نیست. در حقیقت، وزارت انرژی اوکراین در ماه مه سال 2020 از Energoatom خواست تا تحقیقاتی را برای ارزیابی امکان استخراج ارزهای رمزنگاری شده در نیروگاه های هسته ای خود انجام دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *