استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری و تجارت

انرژی مصرفی معامله یک بیت کوین با سوختن 75 گالن بنزین برابری می‌کند

مدیرعامل Ripple، آقای گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) گفت که انجام معامله یک عدد بیت کوین نیاز به سوزاندن 75 گالن بنزین دارد. این آمار تکان دهنده، درجه ای از میزان تأثیر احتمالی بیت کوین را بر محیط زیست نشان می دهد.

بیت کوین از نظر دوستداران محیط زیست متهم شده است

اخیراً مشخص شده است که مصرف انرژی سالانه بیت کوین در حال حاضر با مصرف یک کشور به اندازه متوسط مانند آرژانتین​​ برابری دارد.

گارلینگهاوس گفت افزایش قیمت با مصرف انرژی ارتباط مثبت دارد، زیرا ماینرهای بیشتری برای استفاده از این شبکه به این شبکه می پیوندند. همانطور که قیمت بیت کوین باعث افزایش مصرف انرژی می شود و استخراج بیت کوین که اتفاقاً اعتبار معاملات را تأیید می کند، همچنان به صورت افزایشی پیش می رود.

چارلز هوسکینسون، مدیرعامل IOHK، گفت: “مصرف انرژی شبکه بیت کوین از ابتدای آخرین اوج خود در سال 2017 بیش از چهار برابر شده است و با پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین، مصرف انرژی در آینده به ناچار به اندازه یک کشور بزرگ افزایش می یابد. برآوردها نشان می دهد مصرف انرژی سالیانه یک بیت کوین 100 هزار دلاری با مصرف انرژی فرانسه یا آلمان برابر می کند.

راه حل چیست؟

پاسخ ساده ای برای این موضوع وجود ندارد. اما گارلینگهاوس به کاربران پیشنهاد كرد كه به ویژه برای انجام معاملات پرداختی، به سیستم عامل های با مصرف انرژی بیشتر مانند Ripple روی بیاورند. او افزود:”ما در Ripple از XRP Ledger استفاده می کنیم، زیرا بسیار سریع است و برای پرداخت ها بسیار خوب عمل می کند … “

در عین حال، طرفداران بیت کوین می گویند مصرف زیاد انرژی دلیل معتبری نیست زیرا بیشتر انرژی از منابع تجدیدپذیر تأمین می شود.

رئیس تحقیقات در CoinShares ، کریستوفر بنیکسن اظهار داشت که استخراج بیت کوین به سمت منابع انرژی ناخواسته و ارزان قیمت کشیده می شود. وی ادعا می کند که انرژی آن از منابع تجدیدپذیر کم مصرف استفاده می شود.

او می گوید: “استخراج بیت کوین بسیار رقابتی است، حتی با تلفن همراه نیز صورت می گیرد. بنابراین تمایل دارد که از منابع به طور عمده ارزان و تجدیدپذیر کم مصرف، به ویژه برق آبی استفاده کند. “

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *