تجارت, فناوری, فناوری و تجارت, ماینر

انتقال فارم های بزرگ استخراج از چین به شمال اروپا

فیلیپ سالتر ، مدیر پروژه های جنسیس ماینینگ، اخیراً به بلومبرگ گفت که ماینرها در حال جابجایی از چین به کشورهای شمال اروپا، یعنی سوئد و نروژ هستند، که او آن را یکی از بزرگترین تحولات در این صنعت نوپا توصیف میکند.

سالتر میگوید که این کشورهای غربی در مقایسه با چین کمونیست امن‌تر و با ثبات‌تر هستند. یک جابجایی استراتژیک بسیار مهم از استخراج در چین به استخراج در کشورهای غربی مانند سوئد در حال انجام است، زیرا سرمایه گذاران بیت کوین در حال افزایش هستند و خواهان ثبات و ایمنی بیشتر هستند.مدتهاست که بیت کوین توسط منتقدان خود به عنوان کوین چینی مورد انتقاد قرار میگیرد.

اخیراً کریس لارسن بدون مدرکی ادعا کرد که دولت استبدادی چین میتواند در نهایت معاملات را در بلاکچین خود مسدود یا معکوس کند. حداقل ۶۵ درصد از استخراج کوین ها در چین انجام میشود ، این بدان معناست که دولت چین اکثریت مورد نیاز برای کنترل این پروتکل‌ها را دارد و میتواند به طور موثر معاملات را مسدود یا معکوس کند. در آخرین تلاش نافرجام برای جلوگیری از شکایت اخیر SEC، شرکت ریپل گفت که بیت کوین و اتریوم، ارزهای دیجیتال تحت کنترل چین هستند. این ادعاهای بی‌اساس مورد انتقاد شدید اعضای جامعه‌ی کریپتو قرار گرفت. با این حال، با مشکلاتی که چین برای ماینرها ایجاد میکند، در حال از دست دادن چیرگی خود در این صنعت است.

با توجه به اینکه تغییرات آب و هوایی یک مسئله‌ی سیاسی مهم است، بیت کوین به دلیل تولید کربن باعث برخی از نگرانی‌ها شده است. در ماه اکتبر دپارتمان خدمات مالی نیویورک از شرکت‌های استخراجی خواست که خطرات مربوط را در نظر بگیرند. با توجه به اینکه کشورهایی مانند نروژ عمدتاً از انرژی سبز استفاده میکنند، این جابجایی میزان انتشار CO2 مرتبط با استخراج بیت کوین را به طرز چشمگیری کاهش میدهد.

بازگشت به لیست