استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, ماینر

افزایش درخواست برای ماینرهای ارزهای دیجیتال در روسیه

بازار روسیه برای تجهیزات تخصصی ماینینگ کریپتو در چند ماه گذشته شاهد درخواست‌های بالایی بوده است و خریداران توسط برچسب‌های نرخ پایین جذب شده‌اند. کارشناسان روسی همچنین پیش‌بینی می‌کنند با بیرون رفتن شرکت‌های بزرگ خارجی از صنعت، عرضه سخت‌افزار ضرب سکه‌های مستعمل افزایش یابد.

گزارش فاش می‌کند که درخواست روسیه برای ماینرهای قدرتمند ASIC در سه ماهه چهارم افزایش یافته است
روزنامه تجاری روسی کومرسانت گزارش داد که تقاضا برای دستگاه‌های محاسباتی قدرتمند طراحی شده برای ضرب بیت‌کوین در سه ماهه چهارم سال در روسیه افزایش یافته است که شوند آن نرخ پایین آن‌ها در بحبوحه کاهش بازارهای کریپتو بوده است. نرخ برق ارزان این کشور و انتظارات برای عرضه بیشتر معدنچیان دست دوم نیز نقش داشته است.

کارشناسان این صنعت گفتند: با وجود کاهش اخیر تقاضا برای واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) یا کارت‌های ویدئویی که برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها برای ارزهای دیجیتال دیگر استفاده می‌شوند، روند مثبت در بازار ماینرهای ASIC (مدار مجتمع ویژه برنامه) که برای استخراج بیت‌کوین استفاده می‌شوند، دیده شده است.

خرده‌فروشی سخت‌افزار معدن چیلکوت در دو ماه اول سه ماهه چهارم از کل سه ماهه سوم فراتر رفت. و مجموع نه ماهه قبلی سال 2022 65 درصد بیشتر از حجم سال گذشته بود. این روزنامه همچنین به گفته Bitriver، یکی از بزرگترین اپراتورهای استخراج معدن روسیه، گفت که در 10 ماهه نخست سال جاری تقاضا برای ماینرها 1.5 برابر افزایش یافته است.

آرتم ارمین، مدیر توسعه چیلکوت خاطرنشان کرد: ما با اشخاص حقوقی کار می‌کنیم و آن‌ها شروع به خرید 30 درصد تجهیزات بیشتر در هر تراکنش نسبت به روزهای نخست سال کردند. او افزود که کاهش نرخ پردازنده‌های گرافیکی در نیمه دوم سپتامبر آغاز شد و همچنان در حال کاهش است و انتقال اتریوم از اثبات کار به استخراج اثبات سهام را دلیل اصلی عنوان کرد.

رومن کافمن، یکی از بنیانگذاران Berezka DAO و Weezi اذعان کرد که اگر پیش‌تر کارت‌های ویدئویی The Merge توسط ماینرها در مقادیر زیاد خریداری می‌شد، اکنون تقاضا بیشتر از سوی گیمرها است. این کارآفرین رمزارز تأیید کرد که ASIC اکنون در فدراسیون روسیه “محبوبیت زیادی” به دست آورده است.

کاهش نرخ ابزارهای نو و کارکرده به سود شرکت‌های بزرگ معدن در روسیه
ولادیسلاو آنتونوف، تحلیلگر مالی Bitriver گفت: شرکت‌های معدنی صنعتی در روسیه می‌توانند از شرایط فعلی بازار استفاده کنند، او همچنین اشاره کرد که افزایش تقاضا به دلیل کاهش نرخ‌های انبوه‌فروشی است. او فاش کرد که هزینه سخت‌افزار ماینینگ بین ماه اوت و اکتبر تقریباً 20 درصد کاهش یافته است.

به گفته نیکیتا واسف، بنیانگذار Terracrypto، نرخ برق نسبتا پایین روسیه، در مقایسه با بسیاری از مناطق دیگر در جهان، عامل دیگری است که از تقاضا برای استخراج‌کنندگان کریپتو پشتیبانی می‌کند.

میخائیل برژنف، بنیانگذار 51ASIC، خاطرنشان کرد: علیرغم ارزش‌گذاری پایین در بازار کریپتو، با بیت‌کوین (BTC) که در محدوده 16000 تا 17000 دلار قرار دارد، شرکت‌های ماینینگ روسی همچنان دارای حاشیه‌ای از امنیت هستند. زمانی که از جدیدترین مدل‌های ماشین‌های ضرب سکه برای استخراج تنها 0.07 دلار در هر کیلووات ساعت استفاده می‌کنید، هزینه تولید 1 بیت‌کوین حدود 11000 دلار است.

به دلیل هجوم مورد انتظار تجهیزات ماینینگ مستعمل، این تصویر می‌تواند برای کسب‌وکارهای استخراج ارز دیجیتال در روسیه بیشتر بهبود یابد. همانطور که برژنف توضیح داد، بسیاری از شرکت‌های معدنی، عمدتاً مستقر در بیرون از کشور و سرمایه‌گذاری شده توسط سرمایه‌های قرض‌گرفته یا مشتریان، در بهینه‌سازی فعالیت‌های خود شکست خورده‌اند و ممکن است در میان بازار نزولی کنونی از کار بیرون شوند. او معتقد است که ماشین‌های ماینینگ آن‌ها به احتمال زیاد توسط دیگرانی که می‌خواهند وارد این صنعت شوند به صورت انبوه خریداری می‌شود.

گفته‌های کارشناسانی که با کومرسانت گفتگو کرده‌اند پس از آن بیان می‌شود که گزارش‌های پیشین حاکی از رشد قابل توجه درآمد و مصرف برق در بخش معدن روسیه در طی چندین سال است. با این حال، زمستان کریپتو امسال و تحریم‌های اعمال شده در پاسخ به تهاجم مسکو به اوکراین، به استخراج‌کنندگان کریپتو در روسیه آسیب رساند و برخی از سرمایه‌گذاران خارجی پیش‌تر از این کشور بیرون رفتند.

بازگشت به لیست