تجارت, رمزارز

افت شدید ریپل به دلیل شکایت بورس اوراق بهادار ایالات متحده

سومین مجموعه بزرگ ارز دیجیتالی ،ریپل (XRP) ، پس از آنکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) طی اقدامی پیش بینی شده علیه شرکت ریپل و دو نفر از مدیران آن را آغاز کرد، ضررهای آن افزایش یافته و قیمت این ارز به پایین ترین حد خود در دو ماه گذشته رسید.

ریپل، امروز با بدترین عملکرد در بین 80 رمزارز برتر بازار ، با قیمت 0.375 دلار معامله می شود و در 24 ساعت گذشته 19٪ و در هفته 9٪ کاهش یافته است. همچنین قیمت در یک ماه 12 درصد کاهش یافت و سودهای 12 ماه گذشته خود را به 112 درصد کاهش داد.

بورس اوراق بهادار ایالت متحده ادعا می کند که رئیس اجرایی هیئت مدیره ریپل Christian Larsen و مدیر عامل شرکت برد گارلینگهاوس بیش از 1.3 میلیارد دلار از طریق پیشنهاد ثبت نام ارزهای دیجیتالی، دارایی های دیجیتال جمع آوری کرده اند.

همچنین SEC گفت: علاوه بر ترویج فروش ریپل برای تأمین مالی شرکت، لارسن و گارلینگهاوس فروش شخصی ثبت نشده را با مبلغ تقریبی 600 میلیون دلار انجام دادند.

در آخر بورس اوراق بهادار اظهار کرد: ما ادعا می کنیم که ریپل، Larsen و Garlinghouse نتوانستند فروش مداوم خود به سرمایه گذاران خرده فروش را ثبت کنند، که این باعث شد خریداران بالقوه اخبار کافی در مورد تجارت ریپل و سایر اطلاعات مهم در این مدت را در دسترس نداشته باشند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط