تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, ماینر

افت ارزش سهام کمپانی تولید دستگاه ماینر

شرکت سازنده ی دستگاه های ماینر Canaan از افت ارزش سهام  12.7 میلیون دلاری این شرکت در سه ماهه ی سوم سال میلادی علیرغم افزایش قیمت بیتکوین خبر داد.

این شرکت یک گزارش اقتصادی در تاریخ 30 نوامبرمنتشر کرد که در آن به درآمد این شرکت در سه ماهه ی سوم سال پرداخته است و مقدار آن را 24 میلیون دلار اعلام کرده است. این موضوع نشان دهنده ی افت 75.7 درصدی درآمد این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته است. میزان این درآمد در سال گذشته 100 میلیون دلار بوده است.

در نتیجه ی این افت درآمد، این شرکت متحمل  ضرر 12.7 میلیون دلاری شده است. این در حالی است که در سال گذشته میزان درآمد پیش بینی شده ی سال به سال  این شرکت 14 میلیون دلار بوده است و این شرکت تنها در سه ماهه ی دوم سال با ضرری 2.3 میلیون دلاری مواجه شده است.

برخلاف میزان ضرر این شرکت در سه ماهه ی سوم سال ، قیمت بیت کوین در این مدت زمان با رشدی 30 درصدی مواجه شده است.

علاوه بر این، این شرکت اعلام کرده است که میزان 2.9 میلیون تراهش، قدرت محاسبه را بین ماه های جولای تا سپتامبربه فروش رسانده است که 20 درصد افت نسبت به میزان در نظر گرفته شده ی سالیانه یعنی 3.7 میلیون تراهش می باشد.

این امر نشان دهنده ی آن است که شرکت Canaan، در حال کاهش هزینه های تجهیزات استخراج بیت کوین است تا بتواند سهم قدرت هش خود را در برابر شرکت هایی مانند Bitmain و MicroBT حفظ کند.

با درآمد 24 میلیون دلاری در سه ماهه ی سوم سال میلادی با  2.9 میلیون تراهش فروخته شده، قیمت میانگگین Canaan در حدود 8.27دلار به ازای هر تراهش می باشد که بیانگر کاهش 70 درصدی این قیمت در مقایسه با 27.5 دلار به ازای هر تراهش در سال گذشته می باشد.

بازگشت به لیست