تجارت, فناوری, مقالات

استراتژیست‌های FX از سیتی می‌گویند در صورت ادامه آشفتگی‌های کلان، یورو می‌تواند به 0.86 دلار کاهش یابد.

در حالی که یورو بین 0.96 تا 0.97 دلار آمریکا به ازای هر واحد حمایت شده است، استراتژیست‌های ارز خارجی (FX) از سیتی بر این باورند که یورو می‌تواند به پایین‌ترین سطح 0.86 دلار در برابر دلار برسد. در حالی که دلار در 13 اکتبر سقوط کرد، ارز فیات دوباره در حال افزایش است و استراتژیست‌های بازار از سیتی استدلال می کنند که دلار آمریکا “به احتمال زیاد هنوز به اوج نرسیده است.”
تحلیلگران بازار سیتی پیشنهاد می کنند که یورو ممکن است به 0.93 دلار برسد – استراتژیست های FX مؤسسه مالی می گویند در صورت ادامه روند رو به رشد اقتصاد، ارز اتحادیه اروپا ممکن است به 0.86 دلار کاهش یابد.
در چند وقت اخیر، ارز رسمی فیات 19 کشور از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا (EU)، یورو (EUR)، در برابر دلار آمریکا (USD) در رکود بوده است. از سال تا به امروز، یورو 14.53 درصد در برابر دلار کاهش یافته است و آمارهای شش ماهه نشان می دهد که یورو 10.09 درصد کاهش یافته است. در حالی که اصلاح 10 درصدی صدمه می زند، درصد ضرر کمتری نسبت به ارزهای فیات مانند ین ژاپن (کاهش 14.99 درصد در شش ماه)، پوند استرلینگ بریتانیا (14.46 درصد کاهش در شش ماه) و دلار استرالیا (کاهش) است. 16.19٪ در شش ماه).

FX Strategists From Citi Say Euro Could Sink to $0.86 if Macro Turmoil Continues

یورو در پنج روز گذشته کاهشی را تجربه کرده است و تقریباً 0.11 درصد در برابر دلار افزایش یافته است. ارز فیات حمایتی بین 0.9676 تا 0.9721 دلار در هر واحد پیدا کرده است، زیرا نمودارهای بازار FX نشان می دهد که یورو در محدوده 0.9818 دلار یا 0.9844 دلار با مقاومت مواجه است. شاخص دلار آمریکا (DXY) در بالای محدوده 113.000 قرار دارد، پس از اینکه شاخص در روز پنجشنبه، 13 اکتبر افت مختصری را تجربه کرد. طبق گزارشی از رویترز، استراتژیست‌های بازار از موسسه مالی سیتی انتظار دارند دلار آمریکا بالاتر رود.
در گزارش سناد کاراحمتوویچ، مشارکت‌کننده رویترز، توضیح می‌دهد که استراتژیست‌های سیتی اصرار دارند که دلار آمریکا «احتمالاً هنوز به اوج خود نرسیده است» و تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که یورو/دلار آمریکا تا 0.93 دلار اسمی کاهش یابد. با این حال، گزارش Karaahmetovic می‌گوید که «استراتژیست‌های FX این بانک استدلال می‌کنند که اگر باد مخالف کلان افزایش یابد، در نهایت می‌تواند به 0.86 برسد.» اروپا با بحران انرژی دست و پنجه نرم می کند و اتحادیه اقتصادی و پولی از ناکارآمدی های ساختاری ناشی از جنگ اوکراین و روسیه رنج می برد.
اروپا با تورم شدید و مقادیر قابل توجهی از بدهی عمومی دست و پنجه نرم کرده است. گفته شده است که اتحادیه اروپا و بسیاری از دولت‌های دیگر «باید بدهی خود را نکول کنند». روز پنجشنبه، بالاس کورانی، یکی از همکاران رویترز نوشت که «چهار منبع نزدیک به بحث گفتند» که بانک مرکزی اروپا (ECB) تخمین می‌زند که برای مهار تورم اروپا به افزایش نرخ کمتری نیاز است. ECB قرار است در 27 اکتبر تشکیل جلسه دهد و بازارها پیش بینی می کنند بانک مرکزی نرخ بهره را 75 واحد پایه (bps) افزایش دهد.
روز جمعه، خبرگزاری فرانسه (AFP) گزارش داد که دو مقام ارشد بانک مرکزی اروپا می گویند: «عدم اطمینان در مورد واردات انرژی روسیه، منطقه یورو را به سمت انقباض در سال 2023 نزدیکتر می کند».

بازگشت به لیست