استخراج رمزارز, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

استخر استخراج (Mining Pool) چیست؟

  • استخر استخراج چیست؟

استخر استخراج یک گروه مشترک از استخراج کنندگان ارز دیجیتال است که منابع محاسباتی خود را از طریق شبکه برای تقویت احتمال یافتن بلاک یا استخراج موفقیت آمیز آن ارز دیجیتال با یکدیگر ترکیب می کنند و به اشتراک می‌گذارند. حال اگر استخر استخراج موفق باشد و جایزه دریافت کند، آن پاداش بین شرکت کنندگان در استخر تقسیم می شود.

  • استخر استخراج چگونه کار می کند؟

به طور جداگانه شرکت کنندگان در استخر استخراج، از قدرت پردازش خود برای تلاش برای یافتن یک بلاک کمک می کنند. اگر استخر در این تلاش ها موفقیت آمیز باشد، آنها پاداشی به صورت ارز رمزپایه مرتبط دریافت می كنند. پاداش ها معمولاً بر اساس نسبت قدرت پردازش یا کار هر فرد نسبت به کل گروه، بین افرادی که مشارکت داشته اند تقسیم می شوند.

  • مزایای استخر استخراج

استخرهای استخراج از نظر سخت افزار و هزینه برق کمتر به هریک از شرکت کنندگان بطور ویژه نیاز دارند و این امر احتمال سودآوری را افزایش می دهد. در حالی که یک استخراج کننده فردی ممکن است شانس کمی برای یافتن موفقیت آمیز بلاک و دریافت پاداش استخراج داشته باشد. پس همکاری با دیگران میزان موفقیت را به طرز چشمگیری بهبود می بخشد.

  • معایب استخر استخراج

افراد با شرکت در استخر استخراج، از استقلال خود در فرآیند استخراج معاف می شوند. آنها معمولاً به ساختاری که توسط خود استخر تعیین می شود محدود می شوند، که ممکن است نحوه نزدیک شدن به روند استخراج را تعیین کند. آنها همچنین ملزم به تقسیم هرگونه پاداش احتمالی هستند، به این معنی که سهم سود برای فردی که در یک استخر شرکت می کند کمتر است. لازم به ذکر است تعداد کمی استخر استخراج مانند AntPool ،Poolin و F2Pool بر روند استخراج بیت کوین تسلط دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *