استخراج رمزارز, فناوری و تجارت

استخراج کنندگان بیت‌کوین در چین تحت تاثیر کمبود برق قرار گرفتند

گزارشات منطقه ای از چین نشان می دهد که ماینرهای بیت کوین که در مناطق خاصی در جنوب چین واقع شده اند ، کمبود برق دارند. این کشور با افزایش شدید قیمت زغال سنگ با مشکلات گسترده ای همراه است، زیرا دولت چین اجازه حمل و نقل زغال سنگ به بنادر را نداده است و به دلیل کمبود گسترده برق، فعالیت های معدنکاری با اقدامات اضطراری سهمیه بندی برق تهدید شده است.

در این هفته ، در حالی که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است و هش ریت شبکه به طور کلی افزایش یافته است، جزئیات گزارش ها حاکی از آن است که استخراج‌کنندگان چینی با کمبود برق مواجه شده اند. قانون نویس مالی لیلیان تنگ، توضیح داد که دلیل مشکلات برق به دلیل مشکلات دولت چین با بزرگترین کشورهای جهان است.

همچنین تنگ گفت: استان های جنوب چین اقدامات اضطراری سهمیه بندی برق را انجام داده اند. در چنین شرایطی، فعالیت های استخراج بیت کوین بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرد. علاوه بر اختلافات تجاری بین چین و استرالیا، گفته می شود که به دلیل برودت هوا در روسیه در سال جاری، روسیه انتقال برق به چین را قطع کرده است و مناطقی که از برق روسیه استفاده می کنند در جنوب چین متمرکز شده است، که این اتفاق فشار بر منبع تغذیه در چین را تشدید می کند.

علی رغم گزارش های اخیر مبنی بر اینکه چین سهم خود از توان پردازش بیت‌کوین از دست می دهد ، نقشه شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI) نشان می دهد که چین همچنان 65٪ از هش ریت را در اختیار دارد.

بازگشت به لیست