استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

ازبکستان می‌خواهد سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال را تنظیم کند

مقام مسئول نظارت بر کریپتو در ازبکستان ترتیب صدور و گردش دارایی‌های دیجیتال در این کشور را تعیین کرده است. دلیل اصلی این اقدام ایجاد مکانیزمی است که به شرکت‌های محلی اجازه می‌دهد از راه سکه و توکن سرمایه جذب کنند.

آژانس ملی پروژه‌های چشم‌انداز (NAPP)، تحت ریاست‌جمهوری ازبکستان، مقررات جدیدی را درباره رویه‌های صدور، ثبت و انتشار در گردش دارایی‌های رمزنگاری در کشور آسیای مرکزی منتشر کرده است.

این سند تعاریف قانونی اساسی را برای دارایی‌های رمزنگاری ارایه می‌کند و بین انواع مختلف تمایز قایل می‌شود. الزاماتی را برای صادرکنندگان کریپتو، سپرده‌گذاران و متولیان معرفی می‌کند و تعهدات آن‌ها از جمله تعهدات مربوط به روابط با مشتریان را تعیین می‌کند.

این مقام همچنین قوانینی را برای ایجاد و نگهداری ثبت الکترونیکی دارایی‌های رمزنگاری و استانداردهای حسابداری برای حقوق مرتبط با آن‌ها و دارندگانشان تصویب کرده است.

سپرده‌گذاران کریپتو مسئول ارایه خدمات صدور، ثبت، گردش و ذخیره دارایی‌های رمزنگاری خواهند بود. NAPP گفت که ناشران می‌توانند از آن‌ها یا دیگر پلتفرم‌های الکترونیکی استفاده کنند و اشاره کرد که ارزش اسمی سکه‌ها باید فقط در فیات ملی، سوم ازبکستان بیان شود.

این آژانس تاکید کرد که صدور توکن‌های غیرایمن ممنوع است. استفاده از کلماتی مانند «دولت»، «تامین امنیت»، «تحت حمایت دولت»، «ازبکستان»، «ازبکستان»، «ملی» و «سوم» در نام رمزارزها ممنوع است. رگولاتور همچنین تصریح کرد: هدف اصلی از تصویب این سند ایجاد مکانیزمی نو برای نهادهای تجاری برای جذب سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های خود با صدور و ثبت موضوع توکن‌های امن است.

NAPP همچنین نسبت به هرگونه فعالیت غیرمجاز مرتبط با گردش دارایی‌های رمزنگاری شده در کشور یا استفاده از خدمات توسط ارایه دهندگانی که مجوز انجام آنها را دریافت نکرده‌اند، هشدار داد. همین امر درباره شرکت‌هایی که در استخراج ارزهای رمزپایه فعالیت می‌کنند نیز درست است.

ازبکستان با چندین فرمان امضا شده توسط رییس جمهور شوکت میرضیایف و قطعنامه‌های آژانس ملی پروژه‌های چشم‌انداز گام‌هایی را برای تنظیم جامع بخش کریپتو برداشته است. این کشور به تازگی مجوز دو شرکت را برای ارایه خدمات مبادله‌ای صادر کرده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *