رمزارز, فناوری و تجارت

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خطری برای ارزهای رمزپایه ندارد

بانک سرمایه گذاری بزرگ مورگان استنلی معتقد است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خطری برای ارزهای رمزپایه ندارند. این بانک معتقد است که هر دو نوع ارز دیجیتال می توانند با هم همزیستی داشته باشند زیرا اهداف همسو و جذابیت های مختلفی دارند.

تحلیلگران مورگان استنلی، از جمله اقتصاددان ارشد چتان آهیا، در گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، در مورد تأثیر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) بر بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه بحث کردند. آنها نوشتند:

ارزهای رمزنگاری شده همچنان وجود خواهند داشت، زیرا آنها همچنان به موارد استفاده مختلفی ادامه می دهند … به عنوان مثال، برخی از ارزهای رمزپایه می توانند به عنوان ذخایر ارزی فعالیت کنند، زیرا برخی از اقشار عمومی اعتقاد کاملی به ارزهای فیات ندارند.همچنین، توضیح دادند که کاربردهای ارزهای دیجیتال و ارزهای رمزپایه بانک مرکزی متفاوت است.

تعداد از مردم گفته اند که بیت کوین ذخیره سرمایه است، از جمله سناتوی لومیس سناتور آمریکایی طرفدار بیت کوین و راب کاپلان، رئیس بانک مرکزی فدرال دالاس.

تحلیلگران مورگان استنلی توضیح دادند:

علاقه سرمایه گذاری افراد به ارزهای رمزپایه در کنار واکنش بی سابقه سیاست های پولی و مالی به همه افراد سرایت کرده است.

تعداد بسیاری از بانک های مرکزی به طور فزاینده ای علاقه مند به انتشار ارزهای دیجیتالی خود هستند.بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) می گوید 86 درصد از بانک های مرکزی جهان در مراحل مختلف مطالعه ارزهای دیجیتال هستند.

بانک مرکزی اروپا نیز به همین ترتیب گفته است که CBDC ارتباط چندانی با ارزهای رمزپایه ندارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *