تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

ارزش NFTهای کارت معاملاتی دونالد ترامپ افزایش یافت

پس از اینکه چهل و پنجمین رییس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ مجموعه‌ کارت‌های معاملاتی توکن غیرقابل تعویض (NFT) خود را فاش کرد، NFTهای ترامپ ظرف چند ساعت پس از اعلام به فروش رسید. آمارهای Opensea، سه روز پس از فروش، نشان می‌دهد که ارزش کف مجموعه کارت معاملاتی ترامپ NFT اکنون 0.49 اتر یا نزدیک به 578 دلار است.

NFTهای ترامپ به فروش می‌رسند، کارت‌ها چهار برابر ارزش دارند در Opensea، مفسران سیاسی چپ‌گرا خشمگین هستند
دونالد ترامپ زمانی در سال 2019 گفت که طرفدار بیت‌کوین (BTC) نیست و امروز رییس جمهور پیشین از فناوری بلاک‌چین برای انتشار کارت‌های معاملاتی NFT خود استفاده کرده است. مجموعه 45000 کارتی شامل تصاویر ترامپ با لباس سوپرمن، فضانورد، گاوچران و بسیاری طرح‌های دیگر است. با این حال، اتهاماتی وجود دارد مبنی بر اینکه تیم پشت NFTهای ترامپ از تصاویر شاتر استوک استفاده کرده و واترمارک‌های شاتر استوک را روی عکس‌های NFT گذاشته‌اند.

نیمی از افرادی که امروز ترامپ را به خاطر فروش NFT مسخره می‌کنند، زمانی که او آینده کشور را از راه تورم بی‌سابقه می‌فروخت، سکوت کردند.

ـ حزب آزادیخواه (@LPNational) 15 دسامبر 2022

علی‌رغم ادعاها، کارت‌های NFT ترامپ بسیار محبوب بوده‌اند و در 24 ساعت گذشته، آمار cryptoslam.io نشان می‌دهد که مجموعه ترامپ پس از Bored Ape Yacht Club (BAYC) دومین مجموعه بزرگ در فروش است. فروش NFT ترامپ در 24 ساعت گذشته 50.19 درصد افزایش یافته و 3,597,251 دلار فروش داشته است. 3.5 میلیون دلار فروش در 4749 تراکنش و 1839 خریدار و 2155 فروشنده بوده است.

صبح بخیر و شنبه مبارک برای همه کسانی که موافق هستند، بسیار خوب است که DEMs مجلس لایحه‌ای را برای منع ترامپ از سمت خود تحت اصلاحیه چهاردهم ارایه کردند، بنابراین او می‌تواند زمان بیشتری را صرف فروش NFTهای مضحک کارت برنده دیجیتال کند.

ـ BrooklynDad_Defiant!☮️ (@mmpadellan) 17 دسامبر 2022

در Opensea، ارزش کنونی کارت‌های NFT ترامپ حدود 0.49 اتر یا 578 دلار است، که بیش از 4 برابر بیشتر از نرخ اصلی 99 دلار در زمان شروع فروش است. برپایه معیارهای Opensea در 18 دسامبر 2022، نزدیک به 15811 مالک ترامپ NFT و 35٪ آن‌ها مالکان منحصر به فرد هستند. یک کاربر نزدیک به 1000 کارت ترامپ NFT دارد و بزرگترین دارنده کل مجموعه است. برخی افراد ادعا کرده‌اند که مالک ناشناس ترامپ NFT با 1000 کارت، خود دونالد ترامپ است.

– اشلی (@AshleyDCan) 16 دسامبر 2022

البته، از زمانی که چهل و پنجمین رییس جمهور ایالات متحده اعلام کرد، کارت های معاملاتی NFT ترامپ باعث اعتراض کارشناسان سیاسی چپ شد. جو بایدن، رییس‌جمهور کنونی ایالات متحده، در توییتی ترامپ را به سخره گرفت و گفت بایدن «در چند هفته گذشته اعلامیه‌های مهمی داشت» و از همه حروف بزرگ مانند ترامپ استفاده کرد. لیندی لی، مفسر سیاسی چپ‌گرا، اعلامیه NFT ترامپ را نیز به مسخره گرفت و گفت:

اعلامیه بزرگ ترامپ این است که او NFTها را می‌فروشد. اعلامیه بزرگ ملانیا این بود که او یک NFT 185000 دلاری می‌فروشد. اعلامیه بزرگ ایوانکا تبلیغ لوبیا گویا بود. اعلان بزرگ دان جونیور فروش کامیوهای 500 دلاری بود. رقت انگیزترین خانواده‌ای که تا به حال کاخ سفید را اشغال کرده است.

دیگر هواداران چپ، مانند نویسنده پیشین نیویورک تایمز (NYT)، کورت آیچنوالد، تلاش کردند تا سرمایه‌گذاری ترامپ در NFT را افشا کنند. آیکنوالد یک پست وبلاگی را در Substack خود منتشر کرد که ادعا می‌کند “دعوای کارت معاملاتی ترامپ بدتر از آن است که گمان می‌کنید.” آیکنوالد دریافت که شرکت‌های پوسته با شرکتی به نام NFT International LLC در پیوند هستند. ستون نویس سابق NYT همچنین این شرکت را به برخی از افراد با شهرت منفی مرتبط می‌کند، اما در پایان، آیکنوالد به این نتیجه می‌رسد که “هیچ کدام از این‌ها به این معنی نیست که NFT International خدعه‌دار است.”

بازگشت به لیست