تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

ادعای سرقت بیت کوین از سوی مشتری اسپانیایی صرافی Bittrex

دادگاهی در اسپانیا به پلیس اجازه داده است تا پرونده سرقت بیت کوین به ارزش 62000 دلار مرتبط با شخص شاکی از صرافی دیجیتال Bittrex  که ادعا شده است در این مبادله غیرمجاز از حساب وی مقصر است را تحت بررسی قرار دهد.

پس از اینکه کاربر اعلام کرد دسترسی غیرمجاز به کیف پول خود با دارایی BTC 1.3 داده شده است، واحد جرایم اینترنتی پلیس ملی اسپانیا در حال بررسی این ادعاست. شاکی یک مرد شناخته شد که اظهار داشته در ماه مه سال گذشته یک کیف پول بیت کوین در سیستم عامل ایجاد کرد، وجوه را واریز کرد و اندکی بعد تخلیه شد. این مرد با تیم پشتیبانی Bittrex تماس می گیرد و اعلام می کند قربانی جرایم اینترنتی شده است.

با این وجود مدعی برای ردیابی سرقت ادعا شده، یک کارشناس امنیتی را به خدمت گرفته است. با رسیدگی دادگاه این کارشناس توضیح داد که Bittrex اجازه داده است چهار دسترسی مشکوک قبل از سرقت با چهار آدرس (IP) مختلف در فرانسه ، گرانادا ، مادرید و یک شهر در مینه سوتا ایالات متحده انجام شود. همگی از سیستم عامل های مختلف استفاده کردند و همه آنها با دستگاههای مشتری مغایرت دارند. این کارشناس اضافه کرد که  Bittrex از تلاشهای دستیابی به کیف پول جلوگیری نکرده است.

هکر ادعایی که سرانجام موفق شد به حساب دسترسی یابد به کارمندان پشتیبانی اطلاع داد که کلیدهای خصوصی خود را فراموش کرده و درخواست حذف کد امنیتی را دارد هنگامی که این کار انجام شد، گفته می شود با موفقیت بیت کوین را به کیف پول ناشناخته دیگری منتقل کرده است.

این واقعیت که هکر از سیستم عامل متفاوتی نسبت به صاحب اصلی حساب استفاده کرده است هشدار امنیتی شدیدی را متوجه صرافی Bittrex  کرده است، به ویژه اینکه ارائه دهنده خدمات اینترنت و داده های مرورگر همه با سیستم عامل صاحب اصلی والت متفاوت بوده اند.

شاکی امیدوار است که با توجه به قوانین کلاهبرداری رایانه ای و سو استفاده از وجوه، مجازات حبس یا جریمه نقدی را طبق قوانین محلی به دنبال داشته باشد و از این طریق شکایت کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *