استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

اختصاص 10 میلیون دلار به پروژه انرژی پاک بیت کوین

روز سه شنبه، شرکت بزرگ Square، که مالکیت آن را جک دورسی، مدیر عامل توییتر بر عهده دارد، اعلام کرد که قرار است تا سال 2030، تولید کربن در این شرکت را متوقف کند.

در راستای این هدف، شرکت Square، مبلغ 10 میلیون دلار را به پروژه ی “انرژی پاک بیت کوین”  تخصیص می دهد. هدف این پروژه حمایت کردن از شرکت هایی می باشد که به پذیرش و بازدهی انرژی های تجدید پذیر در اکوسیستم بیت کوین کمک می کنند.این شرکت، سازنده ی برنامه ی Cash App می باشد. این برنامه یکی از قوی ترین برنامه هایی است که ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران عادی قرار می دهد.

این شرکت معتقد است که ارز های دیجیتال  در نهایت به صورت کامل با انرژی های پاک به حیات خود ادامه می دهند. راه حل این موضوع، حذف کردن رد پای سوخت های فصیلی و افزایش مقبولیت انرژی های تجدید پذیر در دنیا می باشد.

در سال های اخیر، تولید دی اکسید کربن برای شبکه ی بیت کوین به یکی از بحث بر انگیز ترین مباحث تبدیل شده است. در سال 2019 تحقیقی انجام شد که تخمین می زد، خروجی دی اکسید کربن ناشی از تولید برق برای شبکه ی بیت کوین با تولید دی اکسید کربن برخی کشور های کوچک برابری می کند.

تولید برق در نیروگاه ها که باعث تولید دی اکسیدکربن میشود، یکی از منابع مورد نیاز برای استخراج بیت کوین می باشد. شبکه ی استخراج بیت کوین بسیار رقابتی تر شده است. استخراج کنندگان بزرگ شبکه نیز به مکان هایی روی می آورند که انرژی برق مازاد تولید می کنند تا سود خود را به بیشترین حد ممکن برسانند. تحقیقات اخیر تخمین می زند که بسیاری از ماینرهای شبکه به انرژی‌های تجدیدپذیر روی آورده‌اند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *