رمزارز, فناوری و تجارت, مقالات

اتریوم در سال 2021 سرمایه اصلی سرمایه‌گذاران خواهد شد!

پتانسیل اتر بسیار بیشتر از بیت کوین است و سرمایه گذاران شروع به درک ارزش ETH کرده‌اند. در نیمه دوم سال 2020 میلادی، ما شاهد علاقه روزافزون سرمایه گذاران نهادی و سرمایه های کلان به ارزهای رمزپایه بودیم. با این حال، تمام توجهات عمومی به بیت کوین (BTC) معطوف شد. امروز، ما خواهیم دید که چرا Ether (ETH) دارایی جذاب تری است و چرا این ارز رمزنگاری شده باید به “اولین ارز دیجیتال” برای هر سرمایه گذار تبدیل شود.

بیایید با اعداد شروع کنیم: رشد ETH از کمترین میزان خود در مارس 2020 پس از سقوط بازار ناشی از ویروس کرونا ، 1400٪ بوده است ، در حالی که BTC فقط حدود 800٪ رشد کرده است. البته ، در برابر بالاترین رکورد برای بیت کوین ، که قیمت آن به 49000 دلار رسید ، افزایش اتر به 1800 دلار چندان چشمگیر به نظر نمی رسد. علاوه بر این، ارزش بازار ETH پنج برابر کمتر از حجم بازار BTC است. اما چه چیزی برای یک سرمایه گذار مهمتر است: تعداد خوب و سوابق دارایی از یک نمونه کار یا درآمد بالا؟

دلایل بسیار محکمی وجود دارد که معتقد باشند اتر در سال 2021 به افزایش قیمت خود ادامه می دهد و سود بیشتری نسبت به معروف ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین برای سرمایه گذاران به ارمغان می آورد.

تقاضا در میان توسعه دهندگان

اتریوم یک پلتفرم برای ایجاد پروژه های بلاکچین و راه اندازی برنامه های غیرمتمرکز است و نشان می دهد علی رغم این واقعیت که از زمان انفجار حباب اولیه عرضه سکه در سال 2018 ، سرعت گسترش بازار بلاک چین کاهش یافته است ، تعداد کل آنها هنوز در حال رشد است.

و حتی با وجود این واقعیت که Ethereum رقبای جدی دارد – مانند Tron ، Polkadot ، Cardano ، Cosmos و Tezos – اما این پلتفرم رمزنگاری همچنان در این مسیر پیشرو است.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

در حال رشد حجم معاملات

در طول سال 2020 ، بیش از 1 تریلیون دلار تراکنش در بلاک چین Ethereum ثبت شده است. این ارقام بیش از حجم معاملات غول های پرداخت مانند PayPal است که بیش از 350 میلیون کاربر از آن استفاده می کنند و حجم متوسط ​​آن بیش از 200 میلیارد دلار در هر سه ماه نیست.

همچنین به خاطر داشته باشید که هر معامله باعث ایجاد هزینه های شبکه ای می شود که در ETH پرداخت می شوند و از آنجا که نرخ رشد شبکه هنوز زیاد است  می توان با اطمینان انتظار ادامه روند “صعودی” ETH را داشت. در هر صورت ، علاقه به ارز رمزپایه و تعداد کیف پول های فعال، تعداد معاملات در شبکه و اندازه معاملات متوسط ​​در حال افزایش است.

انتشار پول های ثابت به طور مداوم در حال رشد است  زیرا دارایی های دیجیتال در برابر ارزهای ناپایدار فیات ابزاری بسیار مناسب برای تسویه حساب سریع بین کاربران، تشکیل جفت های معاملاتی در مبادلات رمزنگاری شده است و با صرفه تر در سرمایه گذاری نوسانات بالا در کیف پول رمزنگاری شما می باشد.

به طور جداگانه، باید در مورد علاقه سرمایه گذاران نهادی به امور مالی غیرمتمرکز صحبت کنیم. در حالی که هرج و مرج در بازار تقریباً اعتماد نهادی نسبت به پتانسیل بلاکچین در بخش مالی را در تابستان سال 2020 از بین می برد، شرکت های دولتی همچنان به نوع دارایی جدید علاقه نشان می دهند.

همه ما به خاطر داریم که توجه سرمایه گذاران بزرگ به بیت کوین در سال گذشته منجر به چه چیزی شده است، درست است؟ اکنون، به نظر می رسد که سایر حوزه های صنعت ارز های دیجیتال  نیز همین حوزه را دارند و برخی از آنها ارتباط مستقیمی با اتریوم دارند. و مزیت اصلی اتریوم در چند منظوره بودن فناوری و جامعه رو به رشد آن است.

این مقاله شامل توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است و خوانندگان هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *