تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

آیا ارز دیجیتال بهتر از پول نقد است؟

ارز دیجیتالی بهتر است یا پول نقد؟ در طول دهه گذشته موارد زیادی در مورد بیت کوین (BTC) و آینده ارزهای رمزپایه گفته شده است. سال 2020 یک زمان تعیین کننده برای این صنعت بوده است زیرا رویدادهای فعلی آنچه را که در گذشته پیش بینی شده بود، زنده می کند.دنیای رمزنگاری در طول تاریخ منحصر به جنگ های توییتری و گفتگوی خصوصی در تلگرام بوده است. حتی هنگامی که بیت کوین شهرت خود را در رسانه های اصلی بدست آورد، برخی از افراد برجسته کل صنعت را با عنوان کلاهبرداری یاد می‌کردند.با این حال، موج روابط ناآرام بین موسسات مالی سنتی و ارزهای رمزپایه در حال تغییر است.به این صورت که در سال 2020، منتقدان سابق ارزهای رمزپایه خدمات بانکی خود را به صرافی های بیت کوین گسترش دادند زیرا عملکرد چشمگیر ارز رمزنگاری غالب غیرقابل انکار است. مسلماً، نظرات رهبران صاحب نفوذ دنیای دارایی های بازار ارزدیجیتال را تحت تأثیر قرار می دهد. در سال 2020 ، به نظر می رسد که دنیای ارز رمزنگاری شده بیشتر منتقدان خود را نادیده گرفته است، زیرا بهترین قیمت ها دراین سال است که روند حرکت این بازار را مشخص می کند. در سال های 2013 و 2014 ، از بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت نقل شد که “بیت کوین از ارز بهتر است زیرا شما مجبور نیستید از نظر جسمی در یک مکان باشید و البته، برای معاملات بزرگ، ارز بسیار ناخوشایند است. “

در سال 2020، اهمیت بیانیه گیتس به طور فزاینده ای بزرگتر می شود زیرا بیتکوین همچنان نقش بیشتری در آینده بدون پول نقد جهان بازی می کند. پول نقد سرد و سخت هنوز هم پادشاه است، اما نگاه به روند مالی جهانی نشان دهنده تغییر در روند معاملات نقدی است. براساس گزارش ها ، معاملات نقدی در بیشتر کشورها در حال ناپدید شدن است، پرداخت های نقدی 20٪ از کل پرداخت های سوئد و 14٪ مربوط به پرداخت های کره جنوبی را تشکیل می دهد. علاوه بر این، انتظار می رود نگرانی های بهداشتی در مورد بیماری کرونا (COVID-19)، جهان را به جامعه ای بدون پول برساند، با این حال واضح است که پایان پول نقد ممکن است هزینه داشته باشد. در حالی که پول نقد از برخی جهات بزرگ و ناخوشایند است، آسان ترین راه برای انجام معاملات ناشناس را ارائه می دهد. فشار بیشتر دولت ها برای حرکت به سمت ارزهای دیجیتالی، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه به عنوان بهترین گزینه برای مقاومت در برابر سانسور و مرکزیت خصوصی در حال ظهور هستند.

با توجه به همه گیری ویروس کرونا، که در سال 2020 بیشتر جهان را تحت تأثیر قرار داده است، دولت های سراسر جهان برای جلوگیری از بحران اقتصادی به چاپ پول بیشتری روی آوردند. در همین حال، بیت کوین یک رویداد تورمی را در ماه مه را تجربه کرد.رابرت کیوساکی، سرمایه گذار برجسته و نویسنده کتاب پدر فقیر پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین در سه سال آینده به بالاترین قیمت 75000 دلار برسد.

در مجموع، رویدادها در طول سال2020 ثابت کرده اند که بیت کوین، آلتکوین ها و بلاکچین گزینه های مناسبی برای جایگزینی پول نقد هستند، زیرا آنها می توانند زمان پرداخت سریعتر را با حجم معاملات بالاتر و کمترین هزینه فراهم کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *